Հրայր Կարապետյան. «Խնդիրը դեռևս մինչև լուծում շատ ճանապարհ պետք է անցնի»
-Այնուամենայնիվ, այս հանդիպումը նախորդ հանդիպումներից որևէ բանով չտարբերվեց,- անդրադառնալով հունվարի 25-ին Սոչիում կայացած Սարգսյան-Ալիև հանդիպմանը՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ ցանկացած նմանատիպ հանդիպումից առաջ իրարանցում է լինում, որը, ինչպես միշտ, «հույսերը» չի արդարացնում. «Կարծում եմ, որ խնդիրը դեռևս մինչև լուծում շատ ճանապարհ պետք է անցնի»։
Ինչ վերաբերում է համաձայնագրի ներածական մասի պայմանավորվածությանը, Հ. Կարապետյանն ասել է, որ գուշակելով չի կարող ասել, թե որն է դա, քանի որ պետք է ծանոթանա փաստաթղթին։ Ծանոթանալու ձևերից է հարցումը նախարարին, սակայն վերջին հարցմանը, նրա խոսքերով, զարմանալի պատասխան էր հետևել։

Грайр Карапетян: «Проблема до своего решения должна пройти еще много пути»
«Тем не менее, эта встреча от прежних встреч чем-либо не отличается», - говоря о встрече 25 января в Сочи Саргсян-Алиев, сказал на пресс-конференции председатель постоянной комиссии по вопросам обороны, национальной безопасности и внутренним делам НС РА Грайр Карапетян.
Он отметил, что перед каждой такой встречей бывает переполох, который как всегда не оправдывает «надежды». «Думаю, проблема до своего решения должна пройти еще много пути» , -добавил он.
Что касается договоренности о согласовании преамбулы соглашения, то Г.Карапетян сказал, что, гадая, не может говорить об этом, поскольку должен ознакомиться с документом. Одним из способов ознакомления - запрос министру, но на последний запрос, по его словам, последовал странный ответ.