Օգոստոսի 7-ին, ժամը 10:43-ին ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Ղանդիլյան փողոցի թիվ 21 շենքում առկա է փլուզման վտանգ:
Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:Պարզվել է, որ շենքը 3-4-րդ կարգի վթարային է: Փլուզվել է շենքի 6-րդ մուտքի 3-րդ հարկի առաստաղը և բնակարաններից մեկի ննջասենյակի առաստաղը (մոտ 1 քմ):Փրկարարները սահմանազատել են տարածքը:
Օգոստոսի 7-ին, ժամը 09:34-ին ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Իսահակյան գյուղի 1-ի փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել փլուզում:
Դեպքի վայր է մեկնել մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը:Պարզվել է, որ փլուզվել է Ա. Հ.-ին պատկանող 4-րդ կարգի վթարային տան (կառուցվել է 1975 թ.) շքամուտքի ձախակողմյան պատը (մոտ 5 քմ):
Փրկարարները սահմանազատել են տարածքը:
Տեսագրության բովանդակությունը կեղծ է և ստեղծվել է հատուկ ծրագրային միջոցների կիրառմամբ։
Մեր Սուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները, խաղաղություն գտնենք մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսով։
Մշակութային գործիչ, հայտնի մտավորական, «Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Սամվել Հարոյանի ելույթը կուսակցության համաժողովում։
Երևանի ավագանու անդամի մանդատից ապօրինաբար զրկված Սոնա Աղեկյանի ելույթը կուսակցության համաժողովում։
Այս իշխանությունները մարդկանց բազում խոստումներ տվեցին ու խաբեցին:
Հայաստանը դրել են աշխարհաքաղաքական հակադրությունների զոհասեղանին, մեր երկիրը դարձրել են խոշորների բախման թատերաբեմ․ Դերենիկ Մալխասյան
Փլուզումներ Գյումրիում և Իսահակյան գյուղում
Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ շենքը 3-4-րդ կարգի վթարային է: Փլուզվել է շենքի 6-րդ մուտքի 3-րդ հարկի առաստաղը և բնակարաններից մեկի ննջասենյակի առաստաղը (մոտ 1 քմ):
Դեպքի վայր է մեկնել մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ փլուզվել է Ա. Հ.-ին պատկանող 4-րդ կարգի վթարային տան (կառուցվել է 1975 թ.) շքամուտքի ձախակողմյան պատը (մոտ 5 քմ):