Վատացել է Սասնա ծռերի անդամի մոր ինքնազգացողությունը (տեսանյութ)
Քիչ առաջ Ավան և Նոր Նորք ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքին Շտապ օգնության մեքենա մոտեցավ։ Հայտնում է «Ա1+»-ի թղթակիցը։
Բժիշկներն օգնություն են ցուցաբերում Սասնա ծռերի անդամ Հովհաննես Հարությունյանի մորը, որի ինքնազգացողությունը վատացավ, երբ տեսավ, թե ինչպես որդուն հրելով դուրս հանեցին դատարանի դահլիճից։
Հիշեցնենք, Հովհաննես Հարությունյանին դահլիճից դուրս տանելու կարգադրություն էր արել դատավորը։ Սասնա ծռերի 18 անդամներից 15-ը դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի համար հեռացված են նիստերի դահլիճից։ Նրանց միացան նաև Արամ Մանուկյանն ու Հովհաննես Հարությունյանը, որոնք առողջական խնդիրներ ունեն։

Ухудшилось самочувствие матери одного из членов «Сасна црер»
Некоторе время назад к зданию суда общей юрисдикции районов Аван и Норк Мараш подъехала машина скорой помощи.
Как сообщает корреспондент «Ա1+», врачи оказали помощь матери дного из членов «Сасна црер» Ованнеса Арутюняна, чье состояние здоровья ухудшилось после того, как она увидела, как ее сына выталкивают из зала суда.
Отмечается, что решение об удалении Арутюняна из зала суда было принято судьей.
Отмечается, что 15-ть из 18-ти членов «Сасна црер» были удалены и зала суда по причине неуважительного отношения. К ним присоединились также Арам Манукян и Ованнес Арутюнян, имеющие проблемы со здоровьем.