Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է Վլադիմիր Պուտինին
Ռուսական էլեկտրոնային լրատվամիջոցները, հղում անելով Ռուսաստանի կառավարության իրենց աղբյուրներին, տեղեկացնում են, որ օրեր առաջ ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը Նովո Օգարյովայում հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։ Ըստ տեղեկությունների՝ քննարկվել են հայ-ռուսական հետագա համագործակցության ռազմավարական խնդիրներին վերաբերող հարցեր։
Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի տնօրեն Վիկտոր Սողոմոնյանը «7օր»–ի հետ զրույցում հաստատել է ՀՀ երկրորդ նախագահի և ՌԴ վարչապետի հանդիպման լուրը։
«Հանդիպումը տեղի է ունեցել երկուշաբթի՝ Մոսկվայում։ Ռոբերտ Քոչարյանը Մոսկվա էր մեկնել ավելի վաղ՝ մասնակցելու «Սիստեմա» ընկերության խորհրդի նիստին»,–ասել է Վ. Սողոմոնյանը՝ նշելով, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվող հարցերի մանրամասներին ծանոթ չէ։

Роберт Кочарян встретился с Владимиром Путиным
Как сообщают российские СМИ со ссылкой на свои источники в правительстве России, на днях премьер-министр РФ Владимир Путин в Ново-Огарëво провел встречу со вторым президентом РА Робертом Кочаряном. По данным источника, стороны обсудили стратегические вопросы, связанные дальнейшим развитием армяно-российского сотрудничества.
Отметим, что глава администрации Роберта Кочаряна Виктор Согомонян в беседе с «7or» подтвердил информацию относительно данной встречи.
«Встреча состоялась в понедельник в Москве. Роберт Кочарян немногим ранее отправился в Москву для участия в заседании совета компании "Система"», - сказал Согомонян, отметив, что не владеет информацией о подробностях встречи.