Ռոնալդուն հաստատել է, որ մտադիր չէ հեռանալ Ռեալից
Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հաստատել է,որ ակումբը փոխելը չի մտնում իր ծրագրերի մեջ:
Պորտուգալիայի հավաքականի ֆուտբոլիստը դարձյալ ցանկանում է կարևոր տիտղոսներ նվաճել «Արքայական ակումբի» կազմում:
«Հիանալի էր նախորդ մրցաշրջանում թիմային և անհատական մրցանակներ ստանալը: Վատ չէր լինի նորից տիտղոսներ նվաճել «Ռեալի» կազմում: Պետք է տարեցտարի քրտնաջան աշխատել, և ես շարունակում եմ անել դա: Ֆուտբոլն իմ կյանքն է և կիրքը»,- Ռոնալդուի խոսքերն է փոխանցում «Marca»-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Ռոնալդուն կարող է հեռանալ «Ռեալից» մի քանի խնդիրների պատճառով. իսպանական դատարանը Ռոնալդուին մեղադրում է 2011-ից 2014 թվականների ընթացքում 14,7 մլն եվրո հարկերի վճարումից խուսափելու մեջ:

Роналду подтвердил, что не намерен покидать «Реал»
Нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду подтвердил, что смена клубной прописки не входит в его планы. Футболист сборной Португалии вновь хочет выигрывать значительные трофеи в составе «Королевского клуба».
«Было замечательно выигрывать командные и индивидуальные трофеи в минувшем сезоне. Было бы неплохо снова выиграть титулы в «Реале». Нужно работать усердно год за годом, и я продолжу делать это. Футбол - моя жизнь и страсть», - цитирует Роналду Marca.
Ранее сообщалось, что Роналду может покинуть стан «сливочных» вследствие некоторых проблем: испанская прокуратура обвиняет Роналду в неуплате налогов на сумму € 14,7 млн в период с 2011 по 2014 год. Ожидается, что 31 июля футболист появится в испанском суде, где даст показания по этому делу.