Մահացել է հոգեբան Ռուբեն Պողոսյանը, ում 3 օր առաջ դանակահարել էին
Հուլիսի 20-ի գիշերը՝ 04.00-ի սահմաններում, հիվանդանոցում մահացել է «ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի ղեկավար Ռուբեն Պողոսյանը:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, հուլիսի 17-ին, ժամը 14.45-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ «դեմքի կտրած վերք, բազմաթիվ վերքեր, արյունահոսություն» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 1947 թ. ծնված Ռուբեն Պողոսյանը:
Պարզվել էր, որ նույն օրը, ժամը 14.00-ին, Մաշտոցի պողոտայի 40 շենքում գործող հոգեբանական կենտրոնում 1983 թ. ծնված Հրանտ Հ.-ն թուղթ կտրելու դանակով հարվածներ էր հասցրել Ռ.Պ.-ի դեմքին և գլխին՝ պատճառելով վնասվածքներ:

Получивший ножевые ранения скончался руководитель центра психологических услуг «АЙГ» Рубен Погосян скончался
20-го июля ночью, в районе 04.00 часов, скончался скончался руководитель центра психологических услуг «АЙГ» Рубен Погосян
Как сообщалось ранее, 17-го июля в 14.00 часов в действующем на улице Маштоца 40 центре психологии 1983 года рождения Гранд О. напал на Погосяна с канцелярским ножом, и нанес последнему множество ранений в районе головы и лица.
В беседе с Tert.am сообщили, что доставленный 17 июля в результате инцидента в университетскую клиническую больницу №1 имени «Гераци», находящийся в критическом состоянии Р. Погосян, скончался сегодня на рассвете. и кардиогенный шок»