«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 18-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Բաշինջաղյան 1-ին նրբ. 10, 12, 14 շենքերը, Արարատյան 1-ին զանգ.՝ 2, 4, 6 շենքերը,
10:30-16:30 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Բագրևանդի փ. 1, 1/3, Մոլդովական փ. 32/2, 32/4, 34/2, 39/5, 41/14, Մոլդովական փ. 41 շենքերը, թիվ 133 դպրոցը, թիվ 17 հատուկ դպրոցը, հարկային տեսչության շենքը, առևտրի տեխնիկումի շենքը և հարակից հանրային բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգվածի վարչական միավորը, նախկին ավտոմատացված հեռախոսակայանը, զին.կոմիսարիատը, «Վեոլիա Ջուր» ՓԲ ընկերությունը, «Հյուսիս» մասնաճյուղի շենքը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 12 շենքը և շենքի հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի Թաղ 6-10 շարքերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի Թաղ 17-24 փողոցները մասնակի
և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարյան փ. 9, Ա Սաֆարյան փողոցը, Հյուսիսային պողոտայի 8 շենքը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-13:00 Ա.Խաչատրյան փ. 31, 32 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Ազատության պող. 12, Վարշավյան փ. 2, 4, Ա.Տիգրանյան փ. 3, 5 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-15:00 Աթոյան անց. 12, 14, 16, 18, Ազատամարտիկների փ. 78/1, 78/2 շենքերը,
11։00-16։00 Ակունք, Եղնիկ, Ոսկեթաս, Կարմրաշեն, Շղարշիկ, Իրինդ գյուղերը և Թալին քաղաքը մասնակի,
10։00-12։00 Գեղանիստ, Գետափնյա գյուղերը մասնակի,
10։00-13։00 Արալեզ և Արմաշ գյուղեսրը մասնակի,
10։00-16։00 Այգեստան, Կանաչուտ, Բերդիկ գյուղերը, Դեղձուտ, Հնաբերդ, Վերին Արտաշատ գյուղերը մասնակի,
10։00-16։00 Ռինդ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Արամուս և Առինջ գյուղերը մասնակի, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
11։00–14։00 Զովունի գյուղը և հարակից հանրային բաժանորդները, Հրազդան քաղաքի Երևանյան, Սպանդարյան, Մյասնիկյան, Նոյեմբերյան փողոցները, Նար-Դոս փողոցը մասնակի, 5-րդ բանավան թաղամասը և հարակից հանրային բաժանորդները, «Հրազդան ՀԷԿ»-ի ճնշման ջրավազանը և հեռուստակայանը,
12։00-16։00 Սևան քաղաքի Նաիրյան փ. 175-181, Նաիրյան 1-ին նրբանցքի 1-17, Նալբանդյան փ. 30-65, Շինարարների փ. 1, 2, 3, 5, Էներգետիկների փ. 1, 2, 3, Գործարանային փ. 1, 2, Սայաթ-Նովա փ. 5-11, Սյունյաց փ. 15 շենքերը, Սպանդարյան, Իսահակյան, Շահումյան և Կարմիր բանակի փողոցները, Շիրազի փ. 23-50, Չարենցի փ. 33-103, 142–162, Լճափնյա փ. 21, 22, 39, 66, Ազնավուրի փ. 1, 2, 6, 9, 15 սեփական առանձնատները, «Յունիբանկ» ընկերությունը, Պոլիկլինիկան, Քաղաքապետարանը, թիվ 4 դպրոցը, «Մեծեփ» ռեստորանային համալիրը, «Համլետ Ասատրյան», «Համլետ Սանեյան» Ա/Ձ-ները, Ջրմուղ կոյուղու պոմպակայանը, «Մեդոն» ուսումնաարտադրական բազան, «Գոլդ Մաստեր», «Տելեմակ», «Գ․Ղուկասյան» գազալցակայանները, «ԳԻՄՍ» փորձարարական բազան և հարակից հանրային բաժանորդները,
13։30-16։30 Մարտունի քաղաքը մասնակի, հիվանդանոցը, հեռուստակայանը, 1-ին դպրոցի հարակից թաղամասը և հարակից արտադրական տարածքները և հանրսյին բաժանորդները։
10։00–13։00 Վարդենիկ գյուղը մասնակի,
11։00–12։30 Գավառ քաղաքի «Կաբելագործների» թաղամասը, «Հացառատ» թաղամասը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները։

18 июля текущего года будут обесточены:
10:30-16:30 во 2-ом массиве Нор Норка жилые дома 1, 1/3 на ул.Багреванди, 32/2, 32/4, 34/2, 39/5, 41, 41/14 на ул.Молдовакан, здания средней школы номер 133, школы-интернат номер 17, Налоговой инспекции, Торгового техникума и прилегающие общественные абоненты, здания Административного района, прежней Автоматической телефонной станции, Военного комиссариата, филиала «Юсис» компании ЗАО «Веолиа Джур»,
в 5-ом массиве Нор-Норка жилой дом 12 на ул.Галшояна и прилегающие общественные абоненты,
в Сари Таге частично 6-10 ряды, 17-24 улицы и прилегающие общественные абоненты,
улица А.Сафаряна, жилые дома 9 на ул.Саряна, 8 на Северном проспекте и прилегающие общественные абоненты;
11:00-13:00 жилые дома 31, 32 на ул.А.Хчатряна и прилегающие общественные абоненты, жилые дома 12 на просп.Азатутяна, 2, 4 на ул.Вагаршяна, 3, 5 на ул.А.Тиграняна и прилегающие общественные абоненты;
11:00-15:00 жилые дома 12, 14, 16, 18 на ул.Атояна, 78/1, 78/2 на ул.Азатамартикнери;
11:00-16:00 села Акунк, Агник, Воскетап, Кармрашен, Шгаршик, Иринд, частично город Талин;
10:00-12:00 частично села Геганист и Гетапня;
10:00-13:00 частично села Аралез, Армаш;
10:00-16:00 села Айгестан, Каначут, Бердик, частично села Дегдзут, Энаберд, Верин Арташат;
10:00-16:00 частично село Ринд;
10:00-16:00 частично села Ариндж и Арамус, прилегающие производственные территории и общественные абоненты;
11:00-14:00 село Зовуни и прилегающие общественные абоненты,
в городе Раздан улицы Ереванян, Спандаряна, Мясникяна, Ноемберяна, частично улица Нар-Дос, 5-ый квартал рабочего поселка и прилегающие общественные абоненты, бассейн давления «Раздан ГЭС»-ии и Телестудия;
10:00-13:00 частично село Варденик;
10:00-15:00 частично село Шоржа и прибрежные общественные абоненты;
11:00-12:30 в городе Гавар кварталы «Кабелагортснери», «Ацарат» и прилегающие общественные абоненты;
12:00-16:00 в городе Севан жилые дома 175-181 на ул.Наирян, 1-17 на 1-ом переулке Наирян, 30-65 на ул.Налбандяна, 1, 2, 3, 5 на ул.Шинаранери, 1, 2, 3 на ул.Горцаранаин, 5-11 на ул.Саят-Нова, 15 на ул.Сюняц, улицы Спандаряна, Исаакяна, Шаумяна, Кармир Банаки, собственные дома 23-50 на ул.Шираза, 33-103, 142-162 на ул.Чаренца, 21, 22, 39, 66 на ул.Лчапня, 1, 2, 6, 9, 15 на ул.Азнавури, здание компании «Юнибанк», Поликлиники, Мэрии, средней школы номер 4, ресторанного копмплекса «Метсеп», частные предприниматели «Гамлет Асатрян», «Гамлет Санеян», насосная станция Водоканала, здание Учебно-производственного техникума «Медон», газозаправочные станции «Голд Мастер», «Телемак», «Г.Гукасян», испытательная база «ГИМС» и прилегающие общественные абоненты;
13:30-16:30 частично город Мартуни, здание Больницы, Телестанция, квартал, прилегающий к зданию школы номер 1, прилегающие общественные абоненты и производственные территории;