Դոնալդ Թրամփի վրա քիչ է մնացել՝ լուսամփոփ գցեն
Սպիտակ տան օվալաձև սրահում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինի հանդիպման պաշտոնական նկարահանման նախապատրաստման ժամանակ լրագրողները երկու անգամ քիչ է մնացել՝ ամերիկացի առաջնորդի վրա նրա կողքին դրված լուսամփոփը գցեն։ Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը։
Միջոցառմանը հարավկորեացի բազմաթիվ լրագրողներ են ներկա եղել։ Նրանցից մեկն անզգուշաբար հրել է բազմոցը, ինչի արդյունքում սեղանին դրված լուսամփոփը քիչ է մնացել՝ ընկնի։
ԶԼՄ ներկայացուցիչներին դիմելով՝ ամերիկյան վարչակազմի ղեկավարը նյարդայնացած հանդիմանել է․ «Հանգի՛ստ, տղաներ, հանգի՛ստ։ Դուք գնալով է՛լ ավելի վատն եք դառնում։ Եկեք մի հատ էլ սեղանը շուռ տվեք»։

На Дональда Трампа едва не уронили лампу
В Овальном кабинете Белого дома при подготовке к официальной съемке встречи президента США Дональда Трампа и президента Южной Кореи Мун Чжэ Ина журналисты дважды едва не опрокинули стоящую возле американского лидера лампу. Об этом сообщает Вести.ru.
На мероприятии присутствовало много представителей южнокорейской прессы, которых сотрудники Секретной службы попросили «прекратить бегать». Готовясь к съемке, один из репортеров неосторожно толкнул диван, в результате чего стоявшая на столе лампа едва не упала. Спустя пару мгновений ее снова чуть не уронили.
Обращаясь к представителям СМИ, глава американской администрации раздраженно сказал: «Полегче, ребята, полегче. Вы становитесь все хуже. Давайте еще стол опрокиньте».