Վ. Բոստանջյան. «Ես հակված եմ իրատեսական համարել 1,2% տնտեսական աճը»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ, ԱԺ տնտեսական մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Վարդան Բոստանջյանն ասել է, թե ըստ ՀՀ կառավարության որդեգրած տնտեսական քաղաքականության՝ 2010թ. ներդումների խթանում, գործարար բարենպաստ պայմանների ստեղծում և արդյունաբերության որոշակի ճյուղերի զարգացում է նախատեսվում, ինչը թույլ է տալիս ենթադրել, որ 2010թ. կլինի ավելի լավը, քան 2009թ.։
Պատասխանելով «7օր»-ի այն հարցին, թե որքանո՞վ է իրատեսական համարում բյուջեով նախատեսված  1,2% տնտեսական աճը՝ նա պատասխանել է, թե հակված է իրատեսական համարել այն։
-Գոյություն ունեցող պայմաններում ես ողբերգական չեմ ուզում համարել նախորդ տարվա մեր այդպիսի անկումը։ Կա ներդրումային, արդյունավետության բարձրացման, ավելի առաջադեմ ճյուղերի գործունեության քաղաքականություն, և այս հանգամանքը 2010թ. ինչպես պետական բյուջեի ծախսային, այպես էլ ծրագրային մոտեցումներով թույլ է տալիս աճի վերաբերյալ կասկած չունենալ,-ասել է ԱԺ պատգամավորը։
Վարդան Բոստանջյանը բավարար է  գնահատել կառավարության աշխատանքը և նշել, որ կառավարության հրաժարականի պահանջը կտրուկ մոտեցում է ու հարիր չէ քաղաքակրթված մարդուն։

В.Бостанджян: «Я расположен реалистичным считать экономический рост в 1,2%»
«Согласно экономической политике, взятой на вооружение правительством Армении, в 2010 году предусматривается стимулирование кредитов, создание благоприятных бизнес условий и развитие определенных отраслей промышленности, что позволяет предположить, что в 2010 году будет лучше, чем в 2009 году».  Об этом заявил во время встречи с журналистами заместитель председателя постоянной комиссии по экономическим вопросам НС РА Вардан Бостанджян.
Отвечая на вопросы «7or» насколько реалистичен экономический рост в 1,2%, он ответил, что расположен считать его реалистичным.
«В существующих условиях я не хочу считать трагическим такой наш экономический спад прошлого года. Есть кредитная политика повышения эффективности деятельности более прогрессивных отраслей экономики, а также подходы к расходной и доходной части бюджета 2010 года, что  позволяет не сомневаться относительно роста», - сказал депутат НС.
В.Бостанджян удовлетворительно оценил работу правительства РА, отметив, что требование об отставке правительства является резким подходом и не присуще цивилизованному человеку.