Է. Նալբանդյանն ու Ա. Դավութօղլուն հեռախոսազրույց են ունեցել
Թուրքական լրատվամիջոցները, մեջբերելով Թուրքիայի ԱԳՆ մամուլի քարտուղարի խոսքերը, փոխանցում են, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը զանգահարել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ահմեդ Դավութօղլուին՝ անհանգստություն հայտնելով Թուրքիայի ԱԳՆ հայտարարության վերաբերյալ։
Իր հերթին Ա. Դավութօղլուն Է. Նալբանդյանին ևս մեկ անգամ ասել է, որ ՀՀ Սահմանադրական դատարանի հունվարի 12-ի որոշումն  անընդունելի նախապայմաններ է պարունակում՝ հավելելով, որ Թուրքիան հավատարիմ է ստորագրված արձանագրությունների ոգուն և նույնն ակնկալում է նաև Հայաստանից։
Թուրքիայի արտգործնախարարը նաև նշել է, որ իրենք սկսել են թուրք հասարակությանն իրազեկելու գործընթացը և արձանագրությունները ներկայացրել են խորհրդարան։ Փոխարենը հայկական կողմը դեռ խորհրդարան չի ներկայացրել։

Э.Налбандян и А.Давудоглу провели телефонную беседу
Турецкие СМИ, ссылаясь на слова пресс-секретаря МИД Турции,  передают, что глава МИД Армении Эдвард Налбандян позвонил  министру иностранных дел Турции Ахмеду Давудоглу, выразив беспокойство относительно заявления МИД Турции.
В свою очередь А.Давудоглу еще раз сказал Э.Налбандяну, что решение Конституционного суда РА от 12 января содержит неприемлемые предусловия, добавив, что Турция привержена духу  подписанных протоколов и то же самое ожидает также от Армении.
Министр иностранных дел Турции отметил также, что они начали информировать турецкое общество о процессе и представили протоколы в парламент. Взамен армянская сторона еще не представила их в парламент.