«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հունիսի 16-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 3, 4, 4/1, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 25/1, 25/2, 25/3, 25/4, 27, 58, 60 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Դ.Մալյան փ. 2, 3, 4, 4/1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 20, 22 շենքերը, թիվ 96 դպրոցը և հարակից հանրային բաժանորդները, Գայի փ. 1, 1/1 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, «Վալենսիա», «Ավան Պլազա» և «Դարֆ» ընկերությունները,
10:00-16:00 Բաշինջաղյան փ. 165, 173, 175, Օգանովի փ. 76, 78, 80 շենքերը, Խորենացի փ. 44-52, 58, 60, 72, 211, 215, 217, 219, 221; 2-րդ նրբ. 96, Որմնադիրների 1-ին փ. 25-81; 2-րդ նրբ. 15-76 սեփական տները, Բելինսկու փ. 1-96, Չերնիշևսկու փ. 17-77 սեփական տները, Ս.Դավիթի փ. 13, 70/1, 70/2, 70/3 շենքերը և 25-43 սեփական տները, Սարի թաղի փ. 40-44 (զույգ) սեփական տները, Արշակունյաց պող. 13, 25 սեփական տները և 26 շենքը, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները; 2-րդ նրբ. 1, 2, 4-40, 24, 33-43, 49Ա սեփական տները, Մուրացան փ. 4-36, Նեկրասով փ. 3-33 սեփական տները, Սուվորով փ. 9-33 սեփական տները, Արեշ 8փ. 45-86; 15փ. 17-43; 19փ. 24-32; 22փ. 13-64; 24փ. 31-54; 25փ. 1-21, 10-31; 26փ. 36, 38, 77-106; 27փ. 1-35, 16-57; 28փ. 18-45; 29փ. 1-25; 30փ. 25-48; 34փ. 1-46, 34-84, 69-108; 35փ. 4-33; 36փ. 17-30, 27-58; 37փ. 1-34; 41/1փ. 2-17; 43փ. 1-33; 45փ. 6-40 սեփական տները, Արեշ 12փ. 99, 99/1; 14փ. 38Ա; 35փ. 127/1, 127/2, 127/3 շենքերը, Վարդաշեն 12 փողոցը, Գորվետկա փ. 4, Չելյուսկինցիների փ. 1-58 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 31Ա, 33, 24, 37, 40, 40Բ շենքերը, Դիմիտրով 1-ին նրբ. 10-15 սեփական տները և 3, 4, 5 նրբանցքների 19-41 սեփական տները, Էրեբունի փ. 14 շենքը; 22 շենքի (1-45բն.) և 24, 26 շենքերը, Նար-Դոսի փ. 36, 36Ա, Քրիստափորի փ. 7-49 սեփական տները, Ավանեսովի 1փ. 1, 7/1, 7/2, 12, 14, 16; 4փ. 1, 3, 5 շենքերը, Խաղաղ Դոնի փ. 6, 10, 12 շենքերը,
10:30-16:30 Սարի թաղի 17-24 փողոցները մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Հյուսիսային պողոտայի 1, 4, 6, 10 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, «Հանքաշար» ՍՊ ընկերությունը,
11:00-13:00 Նոր Խարբերդի սեփական տները,
10:30-13:00 Արաքսավան գյուղը մասնակի,
10:00-14:00 Նորամարգ, Ավշար և Նոր Կյանք գյուղերը մասնակի, Մասիս քաղաքի Կայարանի թաղամասը և հարակից հանրային բաժանորդները, Վեդի քաղաքի Արարատյան փողոցը մասնակի,
11:00-16:00 Բարձրաշեն գյուղը,
14:30-16:00 Վեդի քաղաքի Կամոյի փողոցը մասնակի,
10:00-16:00 Կարմրաշեն գյուղը մասնակի, Գլաձոր, Վերնաշեն գյուղերը, Եղեգնաձոր քաղաքի Մուրացան, Թամանցիների, Գևորգյան, Մշեցու, Սյունիքի, Ավագյան, Բաղդասարյան, Մաշտոցի, Չարենցի, Այգեձորի, Պռոշյան, Առաքելյան փողոցները մասնակի,
11:00-14:00 Մայակովսկի գյուղը, Բալահովիտի Զինմասը, Հրաձգարանը, Ավազահանքը, Քարի արտադրամասը, «Ավտոգազ» ընկերությունը,
11։00-15։00 Աբովյան քաղաքի Երևանյան փողոցը, Զինկոմիսարիատը, Դատարանը, Կենտրոնական ատամնաբուժարանը, Ինտերնացիոնալ փ․ 6, 8, 9, 10 Բարեկամության փ․ 1, 3-7, 12, 14, Երիտասարդական փ․ 5, 7, 8, 14, 16, 18, 20, Գառնու փ․ 1-18, Պիոներական փ․ 1, 5, Եղբայրության փ․ 1-4, Հանրապետության փ․ 2-28 շենքերը, գործկոմի շենքը, «ՎՏԲ Հայաստան բանկ», «Հայէկոնոմ բանկ», «Պրոմեթեյ բանկ» ընկերությունները, շուկային հարակից տարածքները և հանրային բաժանորդները,
12։00-14։00 Արամուսի «Օջախ», «ԱԱԲ պրոյեկտ», «Նառշին», «Լամո», «Բեգ-Իգվա», «Վիլո», «Ջրմուղ-1», «Ջրմուղ-2», «Նիկոլա ինտերնեյշնլ», «Պարիսպ» ընկերությունները,

16 июня текущего года будут обесточены:
10:00-16:00 жилые дома 165, 173, 175 на ул.Башинджагяна, 76, 78, 80 на ул.Оганова, 44-52, 58, 60, 72, 211, 215, 217, 219, 221 на ул.Хоренаци, собственные дома 25-81 на 1-ой улице, 15-76 на 2-ом переулке Вормнадирнери, 1-96 на ул.Белинского, 17-77 на ул.Чернышевского, 25-43 и жилые дома 13, 70/1, 70/2, 70/3 на ул.Сасунци Давида, собственные дома в Сари Таге 40-44 (четн.), 13, 25 и жилой дом 26 на просп.Аршакуняц, все собственные дома на 1-ом переулке и 1, 2, 4-43, 49А на 2-ом переулке
Аршакунянц, 4-36 на ул.Мурацан, 9-33 на ул.Некрасова, 9-33 на ул.Суворова,
в Нор Ареше 45-86 на 8-ой улице, 17-43 на 15-ой улице, 24-32 на 19-ой улице, 13-64 на 22-ой улице, 31-54 на 24-ой улице, 1-31 на 25-ой улице, 36, 38, 77-106 на 26-ой улице, 1-57 на 27-ой улице, 18-45 на 28-ой улице, 1-25 на 29-ой улице, 25-48 на 30-ой улице, 1-108 на 34-ой улице, 4-33 на 35-ой улице, 17-58 на 36-ой улице, 1-34 на 37-ой улице, 1-15 на 41-ой улице, 2-17 на 41/1-ой улице, 1-33 на 43-ей улице, 6-40 на 45-ой улице, жилые дома 99, 99/1 на 12-ой улице, 38А на 14-ой улице, 127/1, 127/2, 127/3 на 35-ой улице, собственные дома 12-ой улице Вардашена, 4 на ул.Горветка, 1-58 на ул.Челюскинцинери, 10-15 на 1-ом переулке, 19-41 на 5-ом переулке Димитрова, 7-49 на ул.Кристофоры, жилые дома 24, 31А, 33, 37, 40 40Б на просп.Тиграна Мец, 14, 22 (1-45 квартиры), 24, 26 на ул.Эребуни, 1, 7/1, 7/2, 14, 16, на 1-ой улице Аванесова, 1, 3, 5 на 4-ой улице Аванесова, 6, 10, 12 на ул.Хахах Дони;
10:30-16:30 В Сари Таге частично 17-24 улицы и прилегающие общественные абоненты, жилые дома 1, 4, 6, 10 на Северном проспекте с прилегающими общественными абонентами и ООО «Анкашар»;
11:00-13:00 собственные дома в Нор Харберде;
10:30-13:00 частично село Араксаван;
10:00-14:00 частично села Норамарг, в городе Масисе квартал «Кайарани» и прилегающие общественные абоненты, а в городе Веди частично улица Араратяна;
11:00-16:00 село Бардзрашен;
14:30-16:00 в городе Веди частично улица Камо;
10:00-16:00 частично село Кармрашен, села Гладзор, Вернашен, в городе Егегнадзоре частично улицы Мурацан, Таманцинери, Геворгяна, Мшеци, Сюника, Авагяна, Багдасаряна, Маштоца, Чаренца, Айгедзори, Прощяна, Аракеляна;
11:00-14:00 село Маяковский, Воинская часть Балаовита, Тир, Песочный карьер, Каменный цех, компания «Автоваз»;
11:00-15:00 в городе Абовяне улица Еритасардакан, здания Военного Комиссариата, Суда, Центральной стоматологической поликлиники, жилые дома 6, 8, 9, 10 на ул.Интернационал, 1, 3-7, 12, 14 на ул.Барекамутян, 5, 7, 8, 14, 16, 18, 20 на ул.Еритасардакан, 1-18 на ул.Гарни, 1, 5 на ул.Пионеракан, 1-4 на ул.Егбайрутян, 2-28 на ул.Анрапетутяна, здание Исполкома, а также компании «ВТБ Армения банк», «Армэконом банк», «Прометей банк», территории и общественные абонеты, прилегающие к рынку;
12:00-14:00 компании «Оджах» в Арамусе, «ААБ проект», «Наршин», «Ламо», «Бег-Игва», «Вило», «Джрмуг-1», «Джрмуг-2», «Никола интернейшнл», «Парисп»;