ԱԺ-ում օրինագծի քվեարկությունը տապալվել է
Դեկտեմբերի 17-ին ՀՀ ազգային ժողովի արտահերթ նիստում տապալվել է  «Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին» օրենքի փաթեթի քվերակությունը:
Հարցը դրվել է քվերակության' կողմ 57, 2 դեմ, 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ օրինագծի քվերակությունը չի կայացել:
ՀՅ Դաշնակցություն և «Ժառանգություն» խմբակցությունները հայտարարել են, որ քվերակությանը չեն մասնակցել:
ԱԺ Հովիկ Աբրահամյանը զարմացել է, թե ինչու քվերակությունը չի կայացել և հորդորել է պատգամավորներին քվերակել միայն իրենց փոխարեն: Նա նշել է, որ ՀՀԿ-ն գտնում է, որ տեխնիկական թերություն կա և առաջարկել է կրկնել քվերակությունը: Օրինագիծը քվերակության է դրվել 2-րդ անգամ: Կողմ' 60, դեմ 1 ձայների հարաբերակցությամբ քվերակությունը նորից չի կայացել:

В НС отменено голосование по законопроекту
17 декабря на внеочередном заседании Национального собрания РА было отменено голосование  по проекту закона РА «Об уборке мусора и санитарной очистке».
Вопрос был вынесен на голосование, однако соотношением голосов 57  - «за», 2  - «против», 1 -«воздержался» голосование по законопроекту не состоялось.
Фракции  АРФД и «Наследие» заявили, что не участвовали на голосовании.
Председатель парламента Овик Абрамян удивился тому, что голосование не состоялось, и призвал депутатов голосовать лишь за себя. Он отметил, что РПА считает, что имеют место технические неполадки, и предложил повторить голосование. Законопроект был вторично вынесен на голосование. Соотношением голосов 60 - «за», 1 - «против» голосование вновь не состоялось.