ՀՀԿ-ն Երևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրեց Կարեն Կարապետյանին, փոփոխեց որոշ նախարարների
Քիչ առաջ ավարտվել էՀՀԿխորհրդինիստը, որին մասնակցել է նաևՀՀ նախագահ ՍերժՍարգսյանը: Որոշվել է Երևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրել «Հայռուսգազարդ» ընկերության գործադիր տնօրեն ԿարենԿարապետյանին:
Երևանի քաղաքապետի տեղը թափուր էր մնացել ԳագիկԲեգլարյանի հրաժարականից հետո:
Դեկտեմբերի 17-ինԵրևանիավագանին իրարտահերթնիստում կընտրիԵրևանինորքաղաքապետին:
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ ԷդուարդՇարմազանովը«7օր»-ին փոխանցել է, որ այսօր հրավիրված ՀՀԿ խորհրդի նիստում քննարկվել է նաև մի շարք նախարարների փոփոխության հարցը:
Մասնավորապես որոշվել է ՀՀ արդարադատության նախարար նշանակել Հրայր Թովմասյանին, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանին ազատել զբաղեցրած պաշտոնից և Էկոնոմիկայի նախարար նշանակել ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանին, իսկ Ֆինանսների նախարար' Կենտրոնական բանկի փոխնախագահ Վաչե Գաբրիելյանին:
-Բոլորն ընդունվել են միաձայան,-«7օր»-ին ասել է Է.Շարմազանովը:
Քիչ առաջ ավարտվել է ՀՀԿ խորհրդի նիստը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Որոշվել է Երևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրել «Հայռուսգազարդ» ընկերության գործադիր տնօրեն Կարեն Կարապետյանին:
Երևանի քաղաքապետի տեղը թափուր էր մնացել Գագիկ Բեգլարյանի հրաժարականից հետո:
Դեկտեմբերի 17-ին Երևանի ավագանին իր արտահերթ նիստում կընտրի Երևանի նոր քաղաքապետին:
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը «7օր»-ին փոխանցել է, որ այսօր հրավիրված ՀՀԿ խորհրդի նիստում քննարկվել է նաև մի շարք նախարարների փոփոխության հարցը:

РПА выдвинула на пост мэра Еревана кандидатуру Карена Карапетяна, а также заменила некоторых министров
РПА выдвинула на пост мэра Еревана кандидатуру Карена Карапетяна,  а также заменила некоторых министров
Вчера завершилось заседание РПА, в котором принял участие и президент РА Серж Саргсян. Было принято решение выдвинуть на пост мэра Еревана  кандидатуру исполнительного директора компании «Армросгазпром» Карена Карапетяна.
Отметим, что после подачи Гагика Бегларяна в отставку должность мэра Еревана осталась вакантной.
17 декабря Совет старейшин Еревана на своем внеочередном заседании выберет нового мэра столицы.
Пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов сообщил «7or», что на заседании совета РПА был обсужден и вопрос замены некоторых министров.
В частности, было решено назначить на должность министра юстиции Грайра Товмасяна, освободить министра экономики Нерсеса Ерицяна от занимаемой им должности и назначить на эту должность министра финансов РА Тиграна Давтяна, а министром финансов РА - зампредседателя Центробанка РА Ваче Габриеляна.