Նիկոլի ազատազրկումը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի գործարքի արդյո՞ւնք
Նիկոլ Փաշինյանին դատարանի կողմից 7 տարի ազատազրկման դատապարտելու փաստը ՀՅԴ Շիրակի մարզային կոմիտեի ներկայացուցիչ Արտակ Ավետիսյանի կարծիքով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի միջև տեղի ունեցած գործարքի արդյունք է:
«Իմ կարծիքով Նիկոլ Փաշինյանին 7 տարի ազատազրկելը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և իշխանությունների միջև պայմանավորվածության արդյունք էր, որպեսզի հասարակության մեջ տպավորություն չլինի, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ընդիմությունն արդեն վերածվել է իշխանության գրպանային ընդդիմության: Բացի այդ, այս քայլով, փատորեն, ՀԱԿ-ի որոշ անդամներ չեզոքացրին Նիկոլի աճող հեղինակությունը, որը շատերին դուր չէր գալիս, մյուս կողմից իրենց համար Նիկոլի ազատազրկումը զբաղմունք եղավ, որ ցույց տան, որ գործ են անում»,- «7օր»-ին կարծիք է հայտնել ՀՅԴ Շիրակի մարզային կոմիտեի ներկայացուցիչ Արտակ Ավետիսյանը:

Лишение свободы Никола - результат сделки Левона Тер-Петросяна и Сержа Саргсяна?
По мнению представителя Ширакского областного комитета АРФД Артака Аветисяна, вынесение приговора о лишении свободы Никола Пашиняна сроком на 7 лет со стороны суда является результатом сделки, состоявшейся между Левоном Тер-Петросяном и Сержем Саргсяном.
«На мой взгляд, это была сделка, чтобы в обществе не создалось впечатление, что оппозиция Левона Тер-Петросяна не превратилась в карманную оппозицию власти. Помимо этого, этим шагом, фактически, некоторые члены АНК нейтрализовали растущий авторитет Никола, который многим не нравился, с другой стороны для них лишение свободы Никола стал занятием, чтобы показать, что делают дело», - выразил свое мнение для «7or» А. Аветисян.