Երեկվանից մամուլում տեղեկություններ էին տարածվել, թե իրավագետ Հրայր Թովմասյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարար։
«7օր»-ը ՀՀ նախագահի մամլո խոսնակ Արմեն Արզումանյանից փորձել է ճշտել՝ այդ տեղեկատվությունն իրականությանը համապատասխանո՞ւմ է, թե՞ ոչ։
Մամլո խոսնակի գրասենյակից մեզ փոխանցեցին, որ նշանակում դեռևս չկա, և որ նշանակման դեպքում այդ մասին բոլորին անպայման կտեղեկացնեն։
Նախագահականից հերքել են, թե Հրայր Թովմասյանը արդարադատության նախարար է նշանակվել

Со вчерашнего дня в прессе распространилась информация о том, что юрист Грайр Товмасян назначен на должность министра юстиции РА.
Корреспондент «7or» обратился к пресс-секретарю президента РА Армену Арзуманяну с просьбой уточнить, соответствует ли эта информация действительности.
Из администрации пресс-секретаря президента РА нам сообщили, что назначения пока нет, а в случае назначения они обязательно проинформируют всех.
Пресс-служба президента РА опровергла информацию о назначении Грайра Товмасяна министром юстиции