ՆԱՏՕ-ի օդային հարվածից Աֆղանստանի հարավում սպանվել է երկրի զինված ուժերի չորս զինվոր։ Այս մասին հաղորդում է «BBC»-ն՝ հղում անելով Աֆղանստանի ՊՆ-ի ներկայացուցչի խոսքերին։
Աֆղան զինծառայողների ջոկատը ՆԱՏՕ-ի օդուժի հարվածի տակ է ընկել չորեքշաբթի երեկոյան, երբ զինվորները փողոցները հսկելու նպատակով դուրս են եկել Գիլմենդի իրենց բազայից։
ՆԱՏՕ-ի ներկայացուցիչները Աֆղանստանի ղեկավարությանը հայտնել են, թե կոալիցիայի օդուժը ջոկատին սխալմամբ մարտնչողների բանակի տեղն է դրել։
ՆԱՏՕ-ի օդային հարվածից աֆղան 4 զինվոր է զոհվել

В результате авиаудара НАТО убиты 4 афганских военнослужащих
В результате авиаудара НАТО на юге Афганистана убиты четыре афганских военнослужащих, сообщает «Росбалт» со ссылкой на ВВС и на Минобороны Афганистана.
Накануне отряд военнослужащих попал под удар авиации НАТО, когда солдаты выехали за пределы своей базы в провинции Гильменд для патрулирования улиц.
Представители НАТО сообщили афганскому правительству, что коалиционная авиация ошибочно приняла патруль за боевиков. На место происшествия направлена группа следователей.