Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել, որով Յուրի Խաչատուրովն ազատվել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից:
Հիշեցնենք, որ Յուրի Խաչատուրովը 2017թ․ մայիսի 2-ից ստանձնելու է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը։
Յուրի Խաչատուրովն ազատվել է ԱԱԽՔ պաշտոնից

Серж Саргсян подписал сегодня указ об освобождении Юрия Хачатурова от должности секретаря Совета национальной безопасности Армении.
14 апреля президенты стран ОДКБ приняли решение о назначении генсеком ОДКБ Юрия Хачатурова. Он приступит к исполнению обязанностей со 2 мая.
Юрий Хачатуров освобожден от должности секретаря Совета нацбезопасности РА