Սերժ Սարգսյանը խոհրդարանը չի՞ ցրի
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելով այն հարցին, թե որքանո՞վ է հավանական համարում այն, որ ըստ շրջանառվող լուրերի՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատրաստվում  է ցրել խորհրդարանը՝ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանը ասել է, թե նման բանը բացառվում է։
-Խորհրդարանը ցրելու համար Սահմանադրությամբ անհրաժեշտ  հիմքեր են անհրաժեշտ, իսկ դրանցից որևէ մեկը գոյություն  չունի։ Ո՛չ մատնված է անգործության, ո՛չ ձախողման, այդ թվում՝ օրենքների ընդունման հարցում։ Ընդհակառակը՝ ինտենսիվացել է և  նախորդ ԱԺ-ի հետ համեմատած՝ շատ ավելի որակյալ օրենքներ  է ընդունում,-ասել  է նա։
ՀԱԿ ներկայացուցիչ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանն էլ, որ ասուլիսին ներկա էր, հարցադրում է արել՝ դուք մեր երկրում ուզում եք խոսել օրենքի՞ տեսանկյունից։
-Կուզի՝ վաղը կասի՝ ցրում եմ,-ընդգծել  է նա։
-Նման բան չի կարող լինել,-պնդել է Ռաֆիկ Պետրոսյանը։
-Պարո՛ն Պետրոսյան, միանշանակ կլինի. Սերժ Սարգսյանի ցանկությունը հիմք է ձեզ համար, որ ասի՝  պարի՛, կպարեք, որ ասի՝ կանգնի՛, կկանգնեք։ Կներեք, բայց այդպես է ,-հակադարձել է Վահագն Խաչատրյանը։

Серж Саргсян не распустит парламент?
Отвечая на встрече с журналистами на вопрос о том, насколько вероятно то, что, согласно распространенной информации, президент РА Серж Саргсян собирается распустить парламент, депутат РПА Рафик Петросян сказал, что это исключается.
«Для того, чтобы распустить парламент, необходимы отмеченные в Конституции основания. На самом деле, ни одного из этих оснований не имеется. Нельзя сказать, что парламент бездействует и находится на грани провала, в том числе и в вопросе принятия законов. Наоборот, он интенсифицировался и, по сравнению с предыдущим, принимает намного более важные законы», - сказал он.
Представитель АНК, бывший мэр Еревана Ваагн Хачатрян, присутствующий на пресс-конференции, в свою очередь, спросил у Р. Петросяна, неужели он считает, что в нашей стране закон играет какую-то роль.
«Захочет - завтра скажет, что распускает», - подчеркнул он.
«Такого не может быть», - заверил Рафик Петросян.
«Господин Петросян, однозначно будет. Желание Сержа Саргсяна - основание для вас. Прикажет танцевать - будете танцевать, а прикажет остановиться - остановитесь. Извините, но это так», - заявил Ваагн Хачатрян.