Արծվիկ Մինասյան. «Այս կառավարությունը վաղուց պետք է հրաժարական տված լիներ»
ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելով «7օր»-ի այն հարցին, թե որքանո՞վ է իրատեսական 2010թ. բյուջեի իրականացումը՝ ասել է, որ ոչ միայն պետական բյուջեն, այլև վարվող սոցիալ-տնտեսական ողջ քաղաքականությունը էական որևէ ձեռքբերում Հայաստանի և հայ ժողովրդի համար չեն կարող ապահովել։
-Կառավարությունը 2009-ի համար էլ էր կանխատեսում 9,2 % տնտեսական աճ։ Արդյունքում ի՞նչ ունեցանք՝ ուղիղ 27 % շեղում նրանից, ինչ որ ունեինք։ Հիմա էլ 1,2 %-ի մասին է խոսք գնում։ Եթե տեսնենք, թե ինչի վրա են կառավարության մոտեցումներն ու կանխատեսումները հիմնված և փորձենք համադրել մեր երկրի ներսում ունեցածի հետ, ապա կտեսնենք, որ դրանց միջև կապ չկա։ Կառավարությունն ամեն ինչ հիմնականում պայմանավորում է արտաքին աշխարհի զարգացումներով, ոչ թե ներքին տնտեսության առողջացման, մրցակցային կարգերի հաստատման, հակամենաշնորհային ակտիվ քաղաքականության իրականացման և տնտեսության մեջ պոտենցիալ ունեցող ճյուղերի խրախուսման քաղաքականությամբ,-նշել է նա։
Այն հարցին, թե ելնելով իրականությունից՝ որքանո՞վ է արդիական դառնում կառավարության հրաժարականի պահանջը, Արծվիկ Մինասյանը պատասխանել է, թե կառավարությունը վաղուց պիտի հրաժարական տար։
-Իմ անձնական կարծիքն եմ ասում և մի քանի անգամ էլ ասել եմ, որ այս կառավարությունը վաղուց պետք է հրաժարական տված լիներ։ Ինչքան ուշացնում է, այնքան մեր երկիրն ավելի վատ վիճակում է հայտնվում,-հավելել է նա։

Арцвик Минасян: «Это правительство давно должно было подать в отставку»
Депутат фракции АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян, отвечая во время встречи с журналистами на вопрос «7or» о том, насколько реалистично выполнение бюджета 2010г., сказал, что не только государственный бюджет, но и вся социально-экономическая политика не могут обеспечить Армении и армянскому народу какое-либо существенное достижение.
«Правительство для 2009г. тоже прогнозировало 9,2% экономический рост. Что мы получили в результате? Ровно 27% отклонение от того, что у нас было. Сейчас же речь идет о 1,2%. Если посмотрим, на чем основываются подходы и прогнозы правительства и попытаемся сопоставить с тем, что у нас есть в стране, то увидим, что между ними нет ничего общего. Правительство обуславливает всё в основном процессами внешнего мира, а не оздоровлением внутренней экономики, установлением конкурентных порядков, осуществлением активной антимонопольной политики и стимулирования потенциальных ветвей экономики», - отметил он.
На вопрос о том, насколько актуально требование отставки правительства, учитывая действительность, Арцвик Минасян ответил: «Говорю свое лично мнение и несколько раз говорил, что это правительство давно должно было подать в отставку. Чем больше запаздывают, тем в худшей ситуации оказывается Армения», - добавил он.