Հայաստան կժամանի Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարը
Մարտի 8-ից 10-ը արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով Հայաստան պաշտոնական այց կկատարի Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Կոցիասը:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հունաստանի արտգործնախարարին կընդունեն Սերժ Սարգսյանն ու Ամենայն հայոց կաթողիկոսը։
Նիկոս Կոցիասը հանդիպումներ կունենա վարչապետ Կարեն Կարապետյանի, ինչպես նաև՝ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հետ:
Մարտի 10-ին կկայանան Հայաստանի և Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները և համատեղ մամուլի ասուլիսը:

Глава МИД Греции посетит Армению с официальным визитом
С 8 по 10 марта по приглашению министра иностранных дел Эдварда Налбандяна официальный визит в Республику Армения совершит глава МИД Греции Никос Коциас.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, министра иностранных дел Греции примут Серж Саргсян и Католикос Всех Армян.
Никос Коциас встретится также с премьер-министром Кареном Карапетяном, а также с министром обороны Вигеном Саркисяном.
10 марта пройдут переговоры министров иностранных дел Армении и Греции, за которыми последует совместная пресс-конференция.