Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60–միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց: Առաջնային գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60– միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ` արձակելով 2 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատարր վերահսկողությունն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 55 раз (инфографика)
Накануне и в ночь на 6 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра было произведено около 1000 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также миномет калибра 60 мм и подствольный гранатомет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенное несение боевого дежурства.