10/30 ընտրատեղամասում վերահաշվարկը հաղթանակ է ապահովել Նիկոլ Փաշինյանին
10-րդ ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովն ավարտել է  երկու տեղամասերի քվեաթերթիկների վերահաշվարկը։ 10/30 ընտրատեղամասի վերահաշվարկի հետևանքով 3-ով ավելացել են պատգամավորության թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի օգտին տրված ձայները, 1-ով՝ Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանինը։ Այսպիսով, այս տեղամասում Նիկոլ Փաշինյանի ձայները դարձել են 146, Դավիթ Հակոբյանինը՝ 10, «Ազգային միաբանություն» կուսակցության թեկնածու Արա Սիմոնյանի ձայները մնացել են նույնը՝ 145։ Այս մասին «7օր»-ին տեղեկացրել է 10-րդ ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սիլվա Մարկոսյանը։
Քիչ առաջ ավարտվել է նաև 10/07 ընտրատեղամասի քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկը։
Դավիթ Հակոբյանի ձայները մնացել են նույնը՝ 10, Արա Սիմոնյանի օգտին քվեարկած ձայներից 3-ը ճանաչվել է անվավեր՝ 224-ից դառնալով 221, Նիկոլ Փաշինյանի ձայներն ավելացել են մեկով՝ 215-ից դառնալով 216։
10/30 և 10/07 ընտրատեղամասերում վերահաշվարկ իրականացնելու դիմումը ներկայացրել էր Նիկոլ Փաշինյանը։ 11 այլ ընտրատեղամասերում վերահաշվարկի դիմում էլ ներակայացրել է Արա Սիմոնյանը։ Այդ տեղամասերում վերահաշվարկը կսկսվի քիչ ավելի ուշ և կշարունակվի մինչև այսօրվա ժամը 18։00-ն։ 10-րդ ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը վիճարկելի բոլոր տեղամասերի վերահաշվարկը պետք է իրականացնի մինչև հունվարի 15-ը։
«7օր»-ի հետ զրույցում ձայների հաշվարկի նման տարբերությունում 10-րդ ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սիլվա Մարկոսյանն արտառոց որևէ բան չի տեսել։

Пересчет голосов обеспечил Николу Пашиняну победу на избирательном участке 10/30
Завершился пересчет голосов на двух избирательных участках избирательного округа №10 г. Ереван. В результате пересчета на избирательном участке 10/30 в пользу Никола Пашиняна увеличилось 3 голоса из числа бюллетеней, признанных недействительными, а в пользу лидера «Марксисткой партии» Армении Давида Акопяна 1 голос. Таким образом, в этом избирательном округе число голосов Никола Пашиняна стало 146, Давида Акопяна - 10, голоса кандидата от партии «Национальное единение»  Ара Симоняна остались те же - 145. Об этом сообщил «7or» председатель окружной комиссии 10-ого избирательного округа Сильва Маркосян.
Только что завершился также пересчет голосов в избирательном участке 10/07.
Количество голосов Давида Акопяна остались те же - 10, из голосов, отданных в пользу Ара Симоняна, недействительными были признаны 3 голоса, из 224 став - 221, голоса Никола Пашиняна  увеличились еще одним, из 215 став 216.
Заявление о пересчете голосов на избирательных участках 10/30 և 10/07 представил Никол Пашинян. А в других 11 избирательных участках заявление представил Ара Симонян. Пересчет голосов в этих избирательных участках начнется чуть позже и продолжится до 18 ч.00 мин. сегодняшнего дня. Окружная комиссия 10 округа должна осуществить пересчет голосов во всех оспариваемых избирательных участках до 15 января.
В беседе с «7or» Сильва Маркосян отметила, что не видит ничего чрезвычайного в разнице голосов при пересчете.