Սուդանի նախագահ Օմար Հասան ալ Բաշիրը վերջին 30 տարվա մեջ առաջին անգամ վարչապետ է նշանակել։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Նշվում է, որ այդ պաշտոնը կզբաղեցնի առաջին փոխնախագահ Բաքրի Հասան Սալեհը։ Ընդ որում՝ Սալեհը կհամատեղի այդ 2 պաշտոնները։
Օմար ալ Բաշիրը երկիրը ղեկավարում է 1989–ից։ Նա լուծարել էր վարչապետի պաշտոնը՝ իրեն վերապահելով երկրի և կառավարության ղեկավարի լիազորությունները։
Սուդանի նախագահը վերջին 30 տարվա մեջ առաջին անգամ վարչապետ է նշանակել

Президент Судана Омар Хасан аль-Башир впервые почти за 30 лет управления страной утвердил должность премьер-министра страны, передает «Reuters».
Отмечается, что пост премьера займет первый вице-президент Бакри Хасан Салех. При этом Салех будет совмещать сразу оба поста.
Омар аль-Башир пришел к власти в 1989 году и упразднил должность премьера, замкнув на себе полномочия главы государства и руководителя правительства.
Президент Судана впервые почти за 30 лет назначил премьер-министра