Հրայր Կարապետյան. «Մեր պայքարը մտել է վճռական փուլ»
Ելույթ ունենալով Շահումյանի արձանի հարակից տարածքում հրավիրված հանրահավաքում՝ ՀՅԴ ներկայացուցիչ Հրայր Կարապետյանը նշել է, որ հայ-թուրքական արձանագրություններն այժմ առավել վտանգավոր են դառնում։ Նա ասել է, որ այժմ իրենց պայքարը մտել է վճռական փուլ։ Հ. Կարապետյանը հայտարարել է՝ այս հանրահավաքը պետք է ապացուցի, որ հայ ժողովուրդը չի կորցրել իր զգոնությունը։
ՀՅԴ ներկայացուցիչը տեղեկացրել է, որ նույն ժամանակահատվածում Սփյուռքում նույնպես կազմակերպվել են նմանատիպ գործողություններ։

Грайр Карапетян: «Наша борьба вошла в решающий этап»
Выступая в сопредельной с памятником Шаумяна территории, представитель АРФД, депутат НС Грайр Карапетян отметил, что армяно-турецкие протоколы ныне становятся более опасными. Он сказал, что ныне их борьба вошла в решающий этап. Г.Карапетян заявил, что этот митинг должен доказать, что армянский народ не потерял свою бдительность.
Представитель АРФД проинформировал, что за этот же период времени в Диаспоре также организованы подобные действия.