Փակ է Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 17-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ է Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը, իսկ Մ-16 ավտոճանապարհի Բագրատաշեն-Ոսկեպար հատվածը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար:
Դժվարանցանելի է Ուրասար-Կաթնաղբյուր ավտոճանապարհը:
Տիգրանաշենի ոլորանների հատվածում, Վարդենյաց լեռնանցքում, Սյունիքի մարզում, Սոթք-Քարվաճառ և Իջևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մառախուղ:
Սյունիքի մարզի Կապան, Քաջարան քաղաքներում տեղում է թույլ ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար, բացի բեռնատարներից:

17-го февраля по положению на 08:00 в Армении есть труднопроходимые автодороги, сообщает министерство ЧС РА.
Закрыта автодорога Берд-Чамбарак, a автодорога Баграташен-Воскепар закрыта для грузовиков.
Труднопроходима автодорога Урасар-Катнахпюр.
На поворотах Тигранашена, перевале Варденяц, автодорогах Сотк-Карвачар, Иджеван-Ноемберян и в Сюникском марзе местами наблюдается гололедица.
Согласно данным Департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей.
В Нагорно-Карабахской Республике труднопроходима автодорога Карвачар-Сотк.