Իսրայելն օրինականացրել է Պաղեստինի տարածքում կացարանների կառուցումը
Իսրայելի խորհրդարանն օրինագիծ է ընդունել, որը թույլ կտա օրինականացնել Պաղեստինի տարածքում հրեական կացարանների կառուցումը։ «Reuters»–ի փոխանցմամբ՝ օրինագծին կողմ է քվեարկել 60 պատգամավոր, դեմ՝ 52։
Նշվում է, որ օրինագիծը, որը հանրության մեջ ոչ միանշանակ գնահատական է ստացել, ամենայն հավանականությամբ, կվիճարկվի դատարանում։
Պաղեստինցիներն արդեն հանդես են եկել օրենքի դատապարտմամբ։
«Դա էսկալացիա է, որը միայն կհանգեցնի ավելի մեծ անկայունության ու քաոսի»,-հայտարարել է Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբբասը։
Ավելի վաղ Սպիտակ տնից հայտարարել էին, որ կացարանների կառուցումը կխոչընդոտի Իսրայելի և Պաղեստինի հակամարտության կարգավորմանը։

Парламент Израиля принял закон о легализации поселений на территории Палестины
Парламент Израиля принял законопроект, который позволит легализовать строительство еврейских поселений на палестинских территориях, передает «Reuters».
Отмечается, что за закон в окончательном чтении из 120 депутатов проголосовали 60, в свою очередь 52 депутата проголосовали против.
Ожидается, что данный законопроект может подвергнуться проверке со стороны Высшего суда справедливости.
Ранее в Белом доме заявили, что строительство еврейских поселений на палестинских территориях может помешать урегулированию конфликта Израиля и автономии.