Թայլանդի փոխվարչապետը և երկրի պաշտպանության նախարար, գեներալ Պրավիտ Վոնգսուվանը սոցիալական ցանցերում սպանության սպառնալիքներ են ստանում։ Այս մասին փոխանցում է «Bangkok Post»–ը։
Նշվում է, որ սպառնալիքներն ընդունվել են որպես իրական, և փոխվարչապետի անվտանգության ապահովման համար ձեռնարկվել են ուժեղացված միջոցներ։
Ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանար Չալեմչայ Սիթխիսաթը հայտարարել է, որ անկախ այն բանից՝ կա՞ արդյոք դավադրություն նախարարի դեմ, սպառնալիքներ հրապարակողին կգտնեն և կպատժեն։
Թայլանդի փոխվարչապետին սպառնացել են սպանել

Вице-премьеру Таиланда поступили угрозы убийства в соцсетях
Вице-премьеру Таиланда и министру обороны страны генералу Правиту Вонгсувану поступают угрозы убийства в социальных сетях, передает «Gazeta.ru» со ссылкой на «Bangkok Post».
Отмечается, что данные угрозы были приняты за реальные, в отношении вице-премьера были приняты усиленные меры безопасности.
Главнокомандующий сухопутными войсками Чалемчай Ситтхисат заявил, что независимо от того, есть ли заговор против министра, публикующих угрозы злоумышленников найдут и накажут.