Մեքսիկան 47,5 մլն դոլար կուղղի ԱՄՆ–ում իր քաղաքացիների պաշտպանությանը
Մեքսիկայի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նիետոն 47,5 մլն դոլար կուղղի ԱՄՆ–ում իր քաղաքացիների պաշտպանությանը։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն՝ երկրի Սենատի ղեկավար Պաբլո Էսկուդերոյին հղումով։.
«Նախագահը ֆինանսների նախարարին կարգադրել է 1 մլրդ տրամադրել հյուպատոսական օգնությանը, մեր ներգաղթյալների պաշտպանությանը, նա նաև ասել է՝ եթե ավելի շատ միջոցներ պետք գան, նույնպես կտրամադրվեն»,–հայտարարել է Էսկուդերոն։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ կարող է հարկեր սահմանել Մեքսիկայից ապրանքների ներմուծման համար այդ երկրի հետ սահմանին պատի կառուցման ծախսերը հոգալու նպատակով։

Мексика направит $47,5 млн на защиту своих граждан в США
Президент Мексики Энрике Пенья Ньето направит $47,5 млн на мероприятия по защите мексиканских мигрантов в США, передает РИА «Новости» со ссылкой на главу Сената Пабло Эскудеро.
«Президент дал указания министру финансов направить 1 млрд песо на консульскую помощь, защиту наших мигрантов, также он сказал, что, если понадобится больше средств, они будут выделены», – заявил Эскудеро.
Ранее президент США Дональд Трамп заявил, что может ввести налог на импорт товаров из Мексики, чтобы покрыть расходы на строительство стены.
Также сообщалось, что президент Мексики Пенья Ньето договорился с Дональдом Трампом не обсуждать публично оплату строительства стены на границе между странами.