Սիրիայի իշխանությունը մեղադրել է Թուրքիային ահաբեկչական խմբավորումներին աջակցելու համար
Աստանայում Սիրիայի հարցով բանակցություններում Սիրիայի կառավարության պատվիրակության ղեկավար Բաշար Ջաաֆարին մեղադրել է ընդդիմության ներկայացուցիչ Մուհամմեդ Ալլյուշին հանդիպումը տապալելու փորձի համար։ Այս մասին հայտնում է ТАСС–ը։
«Մեզ տհաճորեն զարմացրեց ահաբեկչական խմբավորումների ներկայացուցչի հայտարարությունը, որը հեռու էր դիվանագիտական լեզվից»,–ասել է քաղաքական գործիչը։
Բացի այդ, նա մեղադրել է Թուրքիային ահաբեկչական խմբավորումներին աջակցելու համար։
«Թուրքիան ահաբեկչական զինված խմբավորումների երաշխավորն է, քանի որ աջակցում է նրանց»,–ասել է Ջաաֆարին։

Власти Сирии обвинили Турцию в поддержке террористических группировок
Глава делегации правительства Сирии на переговорах в Астане по урегулированию кризиса Башар Джаафари обвинил представителя сирийской оппозиции Мухаммеда Аллюша в попытке сорвать встречу, сообщает ТАСС.
«Заявление Аллюша было направлено на срыв переговоров. Нас неприятно удивило заявление представителя террористических группировок, который в своем выступлении ушел от дипломатического языка», – сказал политик.
Кроме того, он обвинил Турцию в поддержке террористических группировок.
«Турция является гарантом террористических вооруженных группировок, так как она поддерживает их», – сказал политик.