Հարցազրույց «32 ատամ» ակումբի անդամ Վահագն Գրիգորյանի հետ
-Բացթողումներ հիմնականում չեն եղել, քանի որ ինչ որ պլանավորված է եղել այս տարի, փորձել ենք իրականացնել։ Ավելի շատ ձեռքբերումների տարի եմ համարում՝ համերգներով, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում «32 ատամ» ակումբի ավանդական դարձած հանդիպումներով։ Նվաճում ու նաև մեծ ձեռքբերում էր 32+7,5 համատեղ համերգը։ Ձեռքբերում էր նաև մեր կայքի ստեղծումը։ Այնպես որ 2009-ը բավական բեղուն տարի էր «32 ակումբի» համար։ Չենք դժգոհում այս տարվանից։ Եթե 2010-ը տա թեկուզ 2009-ի կեսը, էլի լավ է։
-Այս տարվա ընթացքում մի հեռուստաընկերությունից տեղափոխվեցիք մեկ այլ հեռուստաընկերություն։ Դա ինչ-որ կերպ չանդրադարձա՞վ Ձեր հաղորդումների վրա։
-Ամեն ինչ գնում է իր պլանով, և մեր խումբն աշխատում է։ Պատրաստում ենք հաղորդումներ։
-Եթե հետևել եք քաղաքական իրադարձություններին, ապա ինչպիսի՞ն էր քաղաքական տարին։
-Այն, որ այս տարի քաղաքական դաշտում ակտիվություն կար, միանշանակ է։ Պասիվ լինելուց ու ոչինչ չանելուց ավելի լավ է ակտիվությունը։ Ավելի լավ է ինչ-որ բան անել, քան լուռ նստել։ Կարծում եմ, որ այդ ակտիվությունը հաստատ իր արդյունքը կտա, թեև չեմ կարող ասել՝ լա՞վ, թե՞ վատ։ Շատ քաղաքականացված չեմ. հետևում եմ զուտ իրադարձություններին։ Պարզապես ցանկանում եմ, որ շատ լավ լինի։
-Որտե՞ղ եք պատրաստվում դիմավորել Ամանորը։
-Իմ կյանքում այս Ամանորն իրադարձություն է։ Աշխատանքի բերումով 11 տարի շարունակ ես տանը չեմ դիմավորել Նոր տարին, իսկ 2010թ. Ամանորը պատրաստվում եմ նշել տանը՝ կնոջս ու տղայիս հետ։
-Ո՞ր կենացն եք առաջինը խմում։
-Առողջություն բոլորին։
-Ինչպիսի՞ նվերներ եք սիրում մատուցել։
-Նյութական առումով մի քիչ դժվար է ասել, թե ինչ եմ սիրում նվիրել։ Համենայնդեպս, ամենամեծ նվերը համարում եմ այն, որ ուր էլ գնամ, սպասված, ցանկալի հյուր լինեմ, ու հաճելի լինի իմ ներկայությունը, տրամադրություն հաղորդի։
-Ի՞նչ եք ցանկանում Ձմեռ պապիկից։
-Առանձնապես շատ բան չեմ ուզում Ձմեռ պապիկից. ուզում եմ, որ ձյուն լինի, որպեսզի ամեն ինչ շատ սիրուն լինի։
Վահագն Գրիգորյան
-Որո՞նք էին 2009-ի բացթողումներն ու ձեռքբերումները։

Интервью с членом клуба «32 зуба» Ваагном Григоряном
-Упущений в основном не было, поскольку то, что было запланировано в этом году, мы попытались осуществить. Я считаю этот год, скорее, годом достижений - с концертами, встречами в США, ставшими традиционными для клуба «32 зуба». Большим достижением был совместный концерт 32+7,5. Достижением было также создание нашего сайта. Так что, 2009г. был достаточно плодотворным годом для клуба «32 зуба». Не жалуемся на этот год. Если в 2010г. будет хотя бы половина того, что было в 2009г., то тоже ничего.
-В течение этого года вы перешли с одной телекомпании в другую. Отразилось ли это как-то на ваших программах?
-Всё идет по своему плану и наша группа работает. Готовим программы.
-Если Вы следили за политическими событиями, то каким был этот год в политическом плане?
-Однозначно, что в этом году в политической сфере была активность. Активность лучше пассивности и ничегонеделания. Лучше что-то делать, чем молча сидеть. Думаю, что эта активность даст свой результат, хотя не могу сказать хороший или плохой. Я не очень политизирован: следим исключительно за ходом событий. Просто хочу, чтобы было очень хорошо.
-Где Вы собираетесь встретить Новый год?
- Для меня этот Новый год - событие. Из-за работы 11 лет подряд я не встречал Новый год дома, Новый 2010-й год собираюсь встретить дома, с женой и сыном.
-Какой тост поднимаете первым?
- Всем здоровья пожелаю!
-Какие подарки любите делать?
-В материальном плане немного сложно сказать, что я люблю дарить. В любом случае, самым большим подарком считаю то, что куда бы ни пошел, был жданным, желанным гостем и, чтобы мое присутствие было приятным, сообщало настроение.
-Чего Вы ждете от Деда Мороза?
-Особо многого не хочу от Деда Мороза. Хочу, чтобы был снег, чтобы всё было очень красиво.
Ваагн Григорян
-Какие были в достижения и упущения 2009 году?