Յակուտիայում տրորել են արջին «Ուրալով» (տեսանյութ 18+)
Համացանցում հրապարակվել է Յակուտիայում «Ուրալ» բեռնատարով գորշ արջի սպանության տեսանյութը։ Կադրերում երևում է՝ ինչպես է վարորդը միտումնավոր անցնում կենդանու վրայով։
«russian.rt.com»–ի փոխանցմամբ՝ Սախայի Հանրապետության (Յակուտիա) բնապահպանության նախարարությունը կատարվածի առնչությամբ ստուգումներ է սկսել։

В интернете появилась видеозапись убийства бурого медведя в Якутии рабочими-вахтовиками с применением грузовых автомобилей «Урал», сообщает RT.
На кадрах машины намеренно переезжают животное. Министерство охраны природы по Республике Саха (Якутия) сообщило, что начало проверку.
В Якутии вахтовики раздавили медведя «Уралами» (видео)