ԻՊ ահաբեկիչները ողջակիզել են թուրք զինվորականներին (տեսանյութ)
Սիրիայում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման ահաբեկիչները ողջակիզել են 2թուրք զինվորականի։ Այս մասին հաղորդում է «Turkish Minute» պարբերականը։
Նշվում է, որ ահաբեկիչները բռնել էին զինվորականներին 3 շաբաթ առաջ Էլ–Բաբ քաղաքի հյուսիսային հատվածի թաղամասերից մեկում։
Պարբերականը նաև հայտնում է, որ ահաբեկիչները սոցիալիական ցանցերի ԻՊ հետ կապված օգտահաշիվներում հրապարակել են Թուրքիայից զինվորականներին մահապատժի ենթարկելու տեսանյութը։
Սիրիայում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման ահաբեկիչները ողջակիզել են 2 թուրք զինվորականի։ Այս մասին հաղորդում է «Turkish Minute» պարբերականը։

В Сирии боевики террористической группировки «Исламское государство» заживо сожгли двух турецких военных. Об этом передает портал «Turkish Minute».
Отмечается, что военные были захвачены террористами три недели назад в районе города Эль-Баб на севере страны.
Портал также сообщает, что боевики опубликовали в социальных сетях в аккаунтах, связанных с ИГ, видеозапись казни военных Турции.
Боевики ИГ заживо сожгли военных из Турции – СМИ