ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեում գործում է թեժ գիծ՝ 52-63-22 հեռախոսահամարով, որով ստացվել է 9 քաղաքացու հեռախոսազանգ։ Քաղաքացիների և իրավաբանական անձանց կողմից ստացվող ընդհանուր բողոքներն էլ վերջին ամիսներին կրճատվել են։ Կոմիտեի նախագահ Երվանդ Զաքարյանի խոսքերով՝ բողոքների հիմնական մասը կոշտ և կոպիտ աշխատելաոճի ու վերաբերմունքի մասին է։
Ե. Զախարյանը նշել է նաև, որ կոմիտեի աշխատակիցների առջև պատասխանատվության մեծացման և հետևողական աշխատանքի խնդիր է դրվել, որպեսզի մատուցվող ծառայություններն ավելի որակով դառնան, քան նախկինում էին։
Այս պատճառով արդեն մի քանի ամիս է՝ Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի համակարգում գործում է 14 հոգուց բաղկացած վերահսկողության վարչություն։ Վերջինը համապատասխան կադաստրային ստորաբաժանումներում արդեն 18 ուսումնասիրություն է իրականացրել և հաշվառման, չափագրման, ձևակերպումների և կադաստրային գրանցումների հետ կապված թերություններ հայտնաբերել։ Ուսումնասիրությունների արդյունքներն էլ ներկայացվում են կոլեգիայի քննարմանը։
-Քննարկումները լինում են բավականին խիստ։ Պետք է գիտակցել, որ բարեփոխումների համար պատասխանատու են ինչպես Կադաստրի պետական կոմիտեի ղեկավարությունը, այնպես էլ բոլոր ստորաբաժանումների ղեկավարները և յուրաքանչյուր աշխատակից,- նշել է Ե. Զախարյանը՝ հավելելով, որ եղել են աշխատանքից ազատման, տուգանքների և համապատասխան կարգապահական տույժերի դեպքեր.
-Մենք ամեն ինչ պետք է անենք, որ հետագայում Կադաստրի կոմիտեի աշխատանքների նկատմամբ քաղաքացիների վերաբերմունքը, կարծիքը փոխվի։
Կադաստրի պետական կոմիտեում գործում է թեժ գիծ

В Государственном комитете кадастра недвижимого имущества действует горячая линия
В Государственном комитете кадастра недвижимого имущества действует горячая линия с телефонной линией 52-63-22, по которому получены телефонные звонки от 9 граждан. Общие жалобы, полученные от граждан и юридических лиц, за последние месяцы сократились . По словам председателя Комитета, основная часть жалоб касается грубого стиля работы и отношения.
Е.Захарян отметил также, что перед работниками Комитета была поставлена задача увеличения ответственности и последовательной работы, чтобы оказываемые услуги стали качественными, чем прежде.
По этой причине уже несколько месяцев в Государственном комитете кадастра недвижимого имущества действует управление контроля, состоящее из 14 человек. Последний в соответствующих кадастровых подразделениях уже осуществил 18 изучений и обнаружил недостатки,связанные с учетом, обмером, оформлением и кадастровыми регистрациями. Результаты же изучений представляются на обсуждение коллегии.
«Мы все должны сделать, чтобы в дальнейшем отношение, мнение граждан к работе Комитета кадастра изменилось», - сказал Захарян.
По этой причине уже несколько месяцев в Государственном комитете кадастра недвижимого имущества действует управление контроля, состоящее из 14 человек. Последний в соответствующих кадастровых подразделениях уже осуществил 18 изучений и обнаружил недостатки, связанные с учетом, обмером, оформлением и кадастровыми регистрациями. Результаты же изучений представляются на обсуждение коллегии.