Այսօր կոալիցիայի նիստ պետք է տեղի ունենա. սպասում են ԲՀԿ–ի պատասխանին
Այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ «Օրինաց երկիր» խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը խոստովանել է, որ իրոք տեղի է ունեցել կոալիցիոն քաղաքական ուժերի միասնական նիստ, որտեղ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը միասնական հայտարարության տեքստ է առաջարկել։
-Առաջիկա աշխատանքների՛ հետ կապված միասնական, որը չի նշանակում՝ միասին լինել, այլ բոլոր կոալիցիոն ուժերն առանձին-առանձին առաջ գնալով, բայց՝ միասնական քաղաքականության շրջանակներում։ Եվ երկրորդը՝ 2013թ. պաշտպանելու, այո՛, գործող նախագահին։ Ես կարծում եմ՝ շատ պարզ հայտարարություն է սա, և նրանք, ովքեր որդեգրել են սկզբունքներ՝ գնալու այս ճանապարհը, պարզապես պարտավոր են այդ մասին ասել։ Իսկ նրանք, ովքեր չունեն կոնկրետ որոշումներ կամ չեն ուզում հստակեցնել իրենց այդ ճանապարհը, ունեն այլ խնդիրներ, դա իրե՛նց խնդիրն է,-հայտարարել է Հ. Բիշարյանը։
Մանրամասնվեց նաև, որ այդ հայտարարության առաջին կետը ամրագրում է՝ այնպիսի մոտցումներ չլինեն, որ մեկը մյուսի հաշվին «դիվիդենտներ» հավաքի, իսկ 2-րդ կետով նշված է, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում կոալիցիան հանդես է գալու իր միասնական թեկնածուով՝ հանձին Սերժ Սարգսյանի։
Իր հերթին ՕԵԿ անդամ Հովհաննես Մարգարյանը հայտարարել է՝ ժամանակ է տրվել, որ այսօր այդ տեքստին անդրադառնան կոալիցիոն ուժերը, և այսօր պետք է որ տեղի ունենա կոալիցիայի նիստ։

Сегодня должно состояться заседание коалиции
Сегодня во время брифинга в НС глава фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян призналась, что, действительно, имело место общее заседание коалиционных политических сил, на котором президент РА Серж Саргсян предложил текст совместного заявления.
«Совместное, в отношении предстоящих действий. Это не означает, что должны быть  вместе - все коалиционные силы могут продвигаться по отдельности, но в рамках единой политики. К тому же, предложено в 2013г. поддержать кандидатуру действующего президента. Я считаю, что это очень ясное заявление, и те, кто взяли на вооружение принцип идти по этому пути, просто обязаны сказать об этом. Если же у кого-то нет конкретных решений или они не хотят прояснить свой путь, то это их проблема», - заявила Э. Бишарян.
Она также сообщила, что первый пункт этого заявления закрепляет, что не должно быть таких подходов, при которых кто-то за счет другого зарабатывает дивиденды, а во втором пункте указано, что на президентских выборах 2013г. коалиция выступит со своим единым кандидатом - Сержем Саргсяном.
В свою очередь, член партии «Оринац еркир» Ованес Маргарян заявил, что было дано время, чтобы коалиционные силы рассмотрели этот текст, и сегодня должно состояться заседание коалиции.