Ասադը մտադիր է Սիրիայի նախագահի պաշտոնում մնալ մինչև 2021 թ.–ն
Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ասադը «New York Times»–ի հետ հարցազրույցում հայտարարել է, որ մտադիր է իր պաշտոնում մնալ մինչև իր ժամկետի ավատը՝ 2021 թվականը։
Պարբերականի հաղորդմամբ՝ քաղաքական գործիչը բացառել է քաղաքական բարեփոխումների հնարավորությունը, քանի դեռ կառավարական ուժերը չեն հաղթել պատերազմում։
Սիրիացի առաջնորդի կարծիքով արաբական հանրապետությունում հասարակական կառուցվածքն այժմ շատ ավելի լավն է, քան պատերազմից առաջ։
Հիշեցնենք՝ Ասադը Սիրիայի նախագահի պաշտոնում է 2000 թվականից։

Президент САР Башар Асад в интервью «New York Times» заявил, что намерен оставаться на посту президента страны до окончания своего срока в 2021 году.
По информации издания, политик исключил возможность политических перемен до момента, пока правительственные силы не победят в войне.
По мнению сирийского лидера, состояние общественного устройства в арабской республике сейчас «гораздо лучше, чем до войны».
Отметим, что Асад занимает пост главы государства с 2000 года.
Башар Асад намерен быть президентом Сирии до 2021 года