Հայաստանն էլ բուհերով ու կուսակցություններո՞վ է հարուստ
Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է, թե այս տարի շատ կարևոր քայլ էր բուհերի նկատմամբ խստացումները։
-Մենք մոլորակից զարմանալիորեն առաջ ենք երկու ցուցանիշով՝ մեկը կուսակցությունների, մյուսը՝ բուհերի թվով։ Առաջինը այլևս ինձ չի վերաբերում, շատ քաղաքական է, և չեմ կարող մեկնաբանել, գուցե մի օր կմեկնաբանեմ, իսկ երկրորդի դեպքում կարող եմ ասել, որ մասնավոր բուհերի վիճակն պացուցում է այն հանգամանքը, որ խստացման մեխանիզմներ չեն կիրառվել, և լիցենզավորման կարգի խստացումը շատ կարևոր էր։

Во время пресс-конференции министр образования и науки Армен Ашотян сказал, что в этом году очень важным шагом было ужесточение в отношении к ВУЗов.
«Мы удивительным образом впереди по двум показателям: по количеству партий и по количеству ВУЗов. Первый больше меня не касается, это слишком политический вопрос, и я не могу его комментировать. Быть может, однажды прокомментирую. В случае же второго могу сказать, что состояние частных ВУЗов доказывает то обстоятельство, что механизмы ужесточения не были применены, и ужесточение порядка лицензирования было очень важным шагом.
Армения богата вузами и партиями?