Ուկրաինայի ժողովրդական պատգամավոր Նադեժդա Սավչենկոն հայտարարել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոնթերանում է բարեփոխումների բնագավառում։
«Ամերիկայի ձայնի»փոխանցմամբ՝ այդ մասին Սավչենկոն ասել է ԱՄՆ «Atlantic Council» վերլուծական կենտրոնում՝ պատասխանելով հարցին՝ Պորոշենկոն հանդիսանո՞ւմ է արդյոք «բարեփոխումների ընկերը»։
Միևնույն ժամանակ, Սավչենկոն նշել է, որ հարմարավետ չի զգում՝ գնահատելով երկրի ղեկավարի աշխատանքը, քանի որ ինքն էլ բավականաչափ բան չի արել։
ԱՄՆ–ում Սավչենկոն բողոքել է Պորոշենկոյից
Ուկրաինայի ժողովրդական պատգամավոր Նադեժդա Սավչենկոն հայտարարել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն թերանում է բարեփոխումների բնագավառում։
«Ամերիկայի ձայնի» փոխանցմամբ՝ այդ մասին Սավչենկոն ասել է ԱՄՆ «Atlantic Council» վերլուծական կենտրոնում՝ պատասխանելով հարցին՝ Պորոշենկոն հանդիսանո՞ւմ է արդյոք «բարեփոխումների ընկերը»։

Народный депутат Украины Надежда Савченко заявила, что президент Украины Петр Порошенко «не дорабатывает» в области реформ, сообщает «Голос Америки».
Об этом она сказала в США в ходе выступления в аналитическом центре «Atlantic Council», отвечая на вопрос, является ли Петр Порошенко «другом реформ».
При этом Савченко отметила, что не чувствует себя комфортно, давая оценку работе главы государства, поскольку сама не сделала достаточно.
Савченко в США пожаловалась на Порошенко