Սպիտակ տուն. «Սիրիական ընդդիմությունը չի կարող տապալել Ասադին»
Սիրիական ընդդիմության ուժերը չեն կարող տապալել այդ երկրի նախագահ Բաշար Ասադին։ Նման եզրակացության է հանգել ԱՄՆ նախագահի՝ ազգային անվտանգության հարցով օգնական Սյուզան Ռայսը։
Վերջինի կարծիքով Սիրիայի ընդդիմադիր ուժերը «չափազանց մասնատված են» և չեն կարող բավականաչափ հզորանալ՝ տապալելու Դամասկոսի իշխող ռեժիմը։
Մյուս կողմից էլ, ըստ նրա, «Ասադը երբեք չի կարող վերականգնել օրինականությունը ողջ երկրի մասշտաբով»։
Ռայսն ընդգծել է՝ ամերիկյան վարչակազմը Սիրիայում հակամարտության խաղաղ լուծման կողմնակից է։ Այս մասին փոխանցում է ТАСС–ը։

Белый дом: «Сирийская оппозиция не сможет свергнуть Асада»
Силы сирийской оппозиции не смогут свергнуть Башара Асада. К такому выводу пришла помощник президента США по национальной безопасности Сюзан Райс, передает ТАСС.
По мнению Райс, оппозиционный силы в Сирии «чрезвычайно раздробленные» и не смогут стать достаточно сильными, чтобы сместить правящий режим в Дамаске. С другой стороны, «Асад никогда не сможет восстановить легитимность в масштабах всей страны», отметила она.
Райс подчеркнула, что американская администрация выступает за мирное урегулирование конфликта в Сирии. «Ясно очерченного военного решения (у конфликта в Сирии) нет», – заявила она.