Տեղի ունեցավ հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Դեկտեմբերի 14-ից 17-ը Երևանում անցկացվեց ռազմատեխնիկական համագործակցության հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական' 4-րդ նիստը' հանձնաժողովի համանախագահներ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ալիկ Միրզաբեկյանի և ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ Կոնստանտին Բիրյուլինի նախագահությամբ: Նիստի ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող խնդիրներ:
Նիստի շրջանակներում դեկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանը և ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ, ռազմատեխնիկական համագործակցության հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Կոնստանտին Բիրյուլինը ստորագրեցին  «ՀՀ և ՌԴ կառավարությունների միջև ռազմական նշանակության արտադրանքը երրորդ երկրներ արտահանելիս փոխգործակցության մասին» համաձայնագիրը:
Ստորագրման արարողությանը նախորդած իր ելույթում պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանն ընդգծեց, որ ՀՀ և ՌԴ կառավարությունների միջև այս համաձայնագրի ստորագրումը կարևոր նշանակություն ունի հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության խորացման համար, կնպաստի երկու պետությունների զինված ուժերի մարտունակության ամրապնդմանը:

Состоялось очередное заседание межправительственной армяно-российской комиссии
С 14 по 17 декабря в Ереване прошло очередное, 4-е заседание, межправительственной армяно-российской комиссии по военно-техническому сотрудничеству под председательством замминистра обороны РА Алика Мирзабекяна и замдиректора федеральной службы военно-технического сотрудничества РФ Константина Бирюлина.
16-го декабря в рамках заседания в административном комплексе МО РА министр обороны Сейран Оганян и замдиректора федеральной службы военно-технического сотрудничества РФ Константин Бирюлин подписали соглашение «О сотрудничестве между правительствами РА и РФ при экспорте продукции военного значения третьим странам».
По словам С. Оганяна подписание этого соглашения имеет большое значение для углубления армяно-российского военного сотрудничества, будет способствовать усилению боеспособности вооруженных сил двух стран.