ԱՄՆ–ը Սիրիայի հարցով «վերջին առաջարկությունն» է արել Ռուսաստանին
ԱՄՆ–ը «վերջին առաջարկությունն» է արել Ռուսաստանին՝ Սիրիայի հարցում համաձայնության գալու վերաբերյալ։ Այս մասին հայտնում է «The Washington Post»–ը։
Համաձայն բարձրաստիճան աղբյուրի՝ Վաշինգտոնը մոտակա օրերին Մոսկվայից պատասխան է ակնկալում։
Հաղորդվում է, որ համաձայնությունը ենթադրում է Սիրիայի ողջ տարածքով հրադադարի սահմանում, մարդասիրական միջանցքի ապահովում, սիրիական ավիացիայի թռիչքների դադարեցում, ինչպես նաև ռուս–ամերիկյան համատեղ համաահաբեկչական օդային արշավ։
Պարբերականը չի հստակեցնում, թե ինչպիսին է Վաշինգտոնի այլընտրանքային ծրագիրը ռուս գործընկերների հետ կնքած համաձայնության ձախողման դեպքում։

США сделали России «последнее предложение» по Сирии
США сделали России «последнее предложение» по достижению сирийского соглашения, пишет «The Washington Post».
По словам высокопоставленного источника, Вашингтон ожидает ответ от Москвы в ближайшие дни.
Сообщается, что соглашение предполагает достижение перемирия на территории всей Сирии, обеспечение гуманитарного коридора, прекращение полетов сирийской авиации, а также совместную российско-американскую воздушную кампанию по позициям террористов.
Издание не уточняет, каков альтернативный план Вашингтона на случай провала заключения соглашения с российскими партнерами.