«7օր»-ի ունեցած տեղեկություններով՝ ՍԴՀԿ այսօրվա արտակարգ համագումարում, որը դեռ ընթանում է, որոշում է կայացվել ՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանին կուսակցությունից հեռացնելու մասին։
Հիշեցնենք, որ ՍԴՀԿ որոշ կառույցներ օրեր առաջ անվստահություն են հայտնել ՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանին և նշանակել արտակարգ համագումար։
«7օր»-ը փորձել է կապ հաստատել նաև Լյուդմիլա Սարգսյանի հետ, բայց նա անընդհատ անջատում է հեռախոսը։
Ի դեպ, նշենք, որ երեկ Լյուդմիլա Սարգսյանն ասել էր, որ այս համագումարն անօրինական է և իրավական ոչ մի ուժ չունի։
Լյուդմիլա Սարգսյանը հեռացվել է ՍԴՀԿ–ից

По имеющимся у «7or» сведениям, на сегодняшнем чрезвычайном съезде СДГП, который еще не закончился, было принято решение об исключении из СДГП председателя партии Людмилы Саркисян.
Напомним, что некоторые структуры СДГП несколько дней назад выразили недоверие председателю СДГП Людмиле Саркисян и назначили чрезвычайный съезд.
«7or» пытался связаться с Людмилой Саркисян, но она постоянно отключает телефон.
Кстати, отметим, что вчера Людмила Саркисян говорила, что этот съезд незаконен и не имеет никакой правовой силы.
Людмила Саркисян исключена из СДГП