Քաղաքագետ. «Սերժ Սարգսյանը խնդիրներ է ունենալու»
Քաղաքագետ Արմեն Աղայանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը խնդիրներ է ունենալու կամ արդեն ունի՝ կապված Արցախի, բանակի և  ժողովրդական ընդվզման հետ։
-Քաղաքային ընտրություններում, հիշում եք, թե Դաշնակցության հավաքած տոկոսն ինչքան ցածր էր։ Այդ, ըստ էության, հեղինակազրկված ուժը հանկարծ արձանագրությունների ստորագրումից հետո կարողացավ 15-հազարանոց (որոշ գնահատականներով՝ ավելին) հնարահավաք կազմակերպել և հզոր միջոցառումներ անցկացնել։ Սա, իհարկե, մտածելու տեղիք է տալիս իշխանությանը։ Եթե իրենք շարունակեն նույն կերպ վարվել, ոչ մի երաշխիք չկա, որ վաղը Դաշնակցությունը կամ մեկ այլ ուժ (այս պահին արդեն  կարևոր չէ, թե որը), արդեն 30-հազարանոց հանրահավաք չի հավաքի։ Միգուցե լուրջ խնդիրներ առաջացնի նաև իշխանափոխության առումով,-ասել է նա։
Ըստ Արմեն Աղայանի՝ որքան Սերժ Սարգսյանը խորանա հայ-թուրքական հաշտության ուղղությամբ, այնքան ավելի շատ խնդիրներ է ունենալու։ Նա հույս է հայտնել, որ  ժողովրդական դիմադրության պարագայում իշխանությունների ծրագիրը կտապալվի։
-Ես ուղղակի շատ մտահոգ եմ, որ այս ծրագրի ընթացքն այսօր և ապագայում մեզ մեծ գին կստիպի վճարել... Հնարավոր են նաև պատերազմական զարգացումներ,-ասել է քաղաքագետը։

Политолог: «У Сержа Саргсяна будут проблемы»
Политолог Армен Агаян во время встречи с журналистами сказал, что у президента РА Сержа Саргсяна будут проблемы или уже есть, в связи с Арцахом, армией и народным протестом.
«Помните, какой низкий процент был у Дашнакцутюн на городских выборах. Эта, по сути, лишенная авторитета сила после подписания протоколов вдруг смогла организовать 15-ти тысячный митинг (по некоторым оценкам - больше) и провести серьезные мероприятия. Это, конечно, дает правительству пищу для размышления. Если они продолжат вести себя также, никакой гарантии нет, что завтра Дашнакцутюн или какая-то другая сила (в данный момент уже не важно, какая), уже не соберет 30-тысячный митинг. Возможно, серьезные проблемы возникнут также в плане смены власти», - сказал он.
По мнению Армена Агаяна, насколько Серж Саргсян углубится в направлении армяно-турецкого примирения, настолько больше проблем у него возникнет. Он выразил надежду, что в случае народного сопротивления программа властей провалится.
«Я просто очень обеспокоен, что ход этой программы сегодня и в будущем заставит заплатить большую цену.... Возможно также военный сценарий», - сказал политолог.