Պեսկովն ասել է՝ ինչի մասին են խոսելու Պուտինն ու Էրդողանը
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի բանակցությունների բովանդակությունը հեշտ է կանխատեսել։ Խոսքը հիմնականում գնալու է երկու երկրների հարաբերությունների կարգավորման մասին, այդ թվում՝ տնտեսական։ Այս մասին հայտնել է Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Կարծիքներ կփոխանակվեն այն մասին, թե ինչ տեմպերով ու հետևողականությամբ պիտի զբաղվենք մեր հարաբերությունների վերականգնմամբ։ Բացի այդ, կան ընթացիկ հարցեր՝ կապված տնտեսական գործունեության հետ։ Եվ կարելի է խիզախորեն կանխատեսել, որ կարծիքների մանրամասն փոխանակում կլինի նաև տարածաշրջանային խնդիրների, այդ թվում՝ Սիրիայի շուրջ»,–հավելել է խոսնակը։
Ավելի վաղ Էրդողանն ասել էր, որ տնտեսական համագործակցության թեման բանակցության հիմնական հարցերից մեկը կդառնա։ Նրա խոսքով՝ կբարձրացվի նաև ճգնաժամի պատճառը՝ Անկարայի՝ ռուսական ինքնաթիռը խոցելու որոշումը։
Պուտին–Էրդողան հանդիպումը Մոսկվայում սպասվում է օգոստոսի 9–ին։

Песков рассказал, о чём на встрече будут говорить Путин и Эрдоган
Содержание переговоров президента России ВладимираПутина и Турции РеджепаЭрдогана легко прогнозируется. Главным образом речь будет идти о восстановлении отношений двух стран, в том числе экономических. Об этом заявил пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, передает «Life».
Ранее Реджеп Эрдоган также отмечал, что тема экономического сотрудничества будет одной из основных на переговорах с Владимиром Путиным. По его словам, будет поднят и вопрос причины кризиса – решения Анкары сбить российский самолёт.
Ожидается, что встреча президентом РФ состоится 9 августа. Для этого глава Турции прибудет в Россию во главе правительственной делегации.
Содержание переговоров президента России Владимира Путина и Турции Реджепа Эрдогана легко прогнозируется. Главным образом речь будет идти о восстановлении отношений двух стран, в том числе экономических. Об этом заявил пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, передает «Life».
«Предстоит обмен мнениями относительно того как, какими темпами и в какой последовательности будем заниматься реставрацией наших отношений. Кроме того, есть текущие вопросы, связанные с экономической деятельностью. И можно смело прогнозировать, что весьма подробный обмен мнениями состоится и по региональной проблематике, включая Сирию», – отметил Песков