Ժիրինովսկին Հիլարի Քլինթոնին խելագար է անվանել ու համեմատել հարբեցողի հետ (տեսանյութ)
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը խելագար է, քանի որ նրա մոտ ֆանատիզմ է դրսևորվում՝ նման ալկոհոլիզմին։ Նման կարծիք է հայտնել ՌԴ Լիբերալ–դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին։
«Հիշո՞ւմ եք՝ ինչպես էր նա հրճվում, երբ Քադդաֆին պառկած էր արյան մեջ։ Երեխայի նման։ Խելագար։ Նա ուրախանում է այլ պետության ղեկավարի մահվան համար։ Նրան ուրախացնում է մարդկանց զոհվելը։ Կանացի ֆանատիզմը կանացի ալկոհոլիզմի նման է. այն ամենավտանգավորն է»,– Ժիրինովսկու խոսքն է մեջբերում ТАСС–ը։

Жириновский сравнил Хиллари Клинтон с алкоголичкой (видео)
Кандидат в президенты США Хиллари Клинтон – «сумасшедшая», так как у неё проявляется фанатизм, схожий с алкоголизмом. Такое мнение высказал лидер ЛДПР Владимир Жириновский.
«Помните, каконарадовалась, когдаКаддафивкровилежал? Как ребёнок. Сумасшедшая. Она радуется гибели главы другого государства. Онарадуетсягибелилюдей. Иженскийфанатизм, какженскийалкоголизм, онсамыйопасный», – приводит слова Жириновского ТАСС.
«Помните, как она радовалась, когда Каддафи в крови лежал? Как ребёнок. Сумасшедшая. Она радуется гибели главы другого государства. Она радуется гибели людей. И женский фанатизм, как женский алкоголизм, он самый опасный», – приводит слова Жириновского ТАСС.