-Սպառողներն ինչպես միշտ տառապում են՝ հատկապես սննդամթերքի ոչ արժանահավատ ծագման հարցում։ Այսինքն հաճախ ենք տեսնում սննդամթերք, որի վրա պարզորոշ չի երևում ծագումը, օրինականությունը և ժամկետը,- «7օր»-ին ասել է Հայաստանի սպառողների ասոցիացիայի նախագահ Արմեն Պողոսյանը։
Հաջորդ խնդիրը, որը նա նշել է, գների շարունակական բարձրացումն է, որը սպառողների վրա ծանր է նստում հատկապես նախատոնական ժամանակահատվածում։
Նա նշել է, որ վերջերս վարակների սրացման հետ կապված՝ նկատվում է նաև դեղորայքի գների թանկացում։ Ինչ վերաբերում է հայտարարություններին, թե դրանց գները պետք է զսպվեին, ապա Ա.Պողոսյանն ասել է, որ վստահություն չեն ներշնչում ոչ միայն առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանի, այլև ղեկավարող և կարգավորող մարմինների հայտարարությունները։
Թե ինչպիսին կլինի սպառողների համար 2010թ., Արմեն Պողոսյանը դժվարացել է ասել, սակայն հույս է հայտնել, որ միջազգային ինտեգրումը բոլոր մակարդակներում օրինապաշտ մոտեցում կառաջացնի և կբարձրացնի վստահությունը օրենքի նկատմամբ։
Սպառողների խնդիրները չեն փոխվել

«Потребители, как всегда, страдают, особенно в вопросе недостоверного происхождения продуктов питания. То есть, мы часто видим продукты, на которых ясно не видно происхождение, законность и срок», - сказал «7or» председатель Ассоциации потребителей Армении Армен Погосян.
Следующей проблемой, по его словам, является последовательное повышение цен, что тяжело отражается на потребителях, особенно в предпраздничный период.
Он отметил, что в последнее время из-за распространения вирусных заболеваний заметно повышение цен на медикаменты. Относительно заявлений о том, что их цены нужно было удержать, А. Погосян сказал, что ему не внушают доверия не только заявления министра здравоохранения А. Кушкяна, но и руководящих и регулирующих органов.
Проблемы потребителей не изменились