Անցած ամիս գրանցվել է 31 467 սուր շնչառական վիրուսային հիվանդությունների դեպք
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է որ դեկտեմբերի 10-ի դրությամբ գրիպի Ա H1N1 վիրուսային վարակով հաստատված հիվանդների թիվը 54 է: Մահվան դեպքեր չեն արձանագրվել: Անցած ամսվա ընթացքում մեր երկրում 31 467 սուր շնչառական վիրուսային հիվանդությունների դեպք է գրանցվել, ինչը կրկնակի ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Հանրապետությունում շարունակվում է վարակի հետագա ներբերման և տարածման կանխարգելմանն ուղղված հակահամաճարակային միջոցառումների իրականացումը: Շարունակվում է ուղևորների առողջության նկատմամբ մոնիտորնգի իրականացումը:

Министерство здравоохранения РА заявляет, что по состоянию на 10-е декабря, число заболевших A/H1N1 (т. н. свиной грипп) достигло 54 человек. Однако, летальных исходов из-за вируса A/H1N1 пока не зафиксировано. В течение прошлого месяца в стране зафиксировано 31 467 случаев остро-респираторных заболеваний (ОРЗ), что в два раза больше по сравнению с тем же периодом прошлого года. В республике продолжается проведение антипандемических мероприятий, направленных на профилактику распространения инфекции, в том числе, мониторинг прибывающих в страну пассажиров.
В прошлом месяце зафиксировано 31 467 случев ОРЗ