Օբաման մտածում է «LinkedIn» սոցկայքով աշխատանք փնտրելու մասին
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման Վաշինգտոնում գործարարների հետ հանդիպման ընթացքում կատակով ասել է, որ ցանկանում է աշխատանք փնտրել «LinkedIn» սոցիալական ցանցի միջոցով։ Այս մասին հաղորդում է «The Hill»–ը։
«Մոտավորապես 7 ամիս հետո ես կհայտնվեմ աշխատաշուկայում և ուրախ եմ այդ կապակցությամբ։ Ես պատրաստվում են օգտվել «LinkedIn» սոցիալական ցանցից. տեսնեմ՝ ինչ կստացվի»,– ասել է նա։
2016թ. փետրվարին ԱՄՆ նախագահը «LinkedIn»–ում պատմել է իր առաջին աշխատանքի մասին՝ որպես պաղպաղակ վաճառողի օգնական։ Նախագահի խոսքերով՝ այդ աշխատանքից նա որոշ «արժեքավոր եզրահանգումներ» է արել իր համար։

Обама планирует искать работу с помощью «LinkedIn»
Президент США Барак Обама во время встречи с бизнесменами в Вашингтон пошутил, что хочет попробовать искать работу через социальную сеть «LinkedIn», передает «The Hill».
«Через семь месяцев или около того я отправлюсь на биржу труда, и я рад, что окажусь там. Я собираюсь воспользоваться «LinkedIn» и посмотреть, что из этого выйдет», – сказал он.
В феврале 2016 года глава государства рассказал в «LinkedIn» о своей первой работе – помощника продавца мороженого, из которой он, по собственным словам, сделал «некоторые ценные выводы».