Վացկեն ասել է, որ Մխիթարյանը «Բորուսիայում» կմնա նաև հաջորդ մրցաշրջանում
Դորտմունդի «Բորուսիան» վերջնական որոշում է կայացրել, որ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Բորուսիայում» կմնա նաև հաջորդ մրցաշրջանում: Ինչպես հայտնում է «Bild»-ը, այս մասին ասել է գերմանական ակումբի գլխավոր տնօրեն Հանս-Յոահիմ Վացկեն:
«Ակումբում ակտիվորեն քննարկեցին Հենրիխ Մխիթարյանից ժամանակից շուտ բաժանվելու տարբերակը, և որոշեցինք, որ նա պետք է «Բորուսիայում» մնա նաև հաջորդ մրցաշրջանում»,-ասել է Վացկեն:

Ватцке: «Мы решили, что Мхитарян должен остаться в «Боруссии»»
Руководство дортмундской «Боруссии» приняло окончательное решение не расставаться с полузащитником Генрихом Мхитаряном. Об этом сообщил исполнительный директор немецкого клуба Ханс-Йоахим Ватцке.
«Мы в нашем клубе интенсивно обсудили вопрос досрочного расставания с Мхитаряном и решили, что он должен остаться в «Боруссии» и в следующем сезоне», – приводит слова Ватцке «Bild».
Ранее сообщалось, что Мхитарян хочет перейти в «Манчестер Юнайтед». Английский гранд предлагает футболисту сборной Армении зарплату в размере € 10 млн в год. Действующее соглашение Мхитаряна с «Боруссией» в силе до лета 2017 года.