Իսպանիայի հավաքականի երկրպագուներ են ձերբակալվել մարզադաշտ ֆայերներ մտցնելու փորձի համար
Իսպանիայի հավաքականի 3 երկրպագու է ձերբակալվել Եվրո–2016–ի շրջանակներում կայացած Իսպանիա–Թուրքիա (3:0) խաղի ժամանակ մարզադաշտ ֆայերներ մտցնելու փորձի համար։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Նշենք՝ նախօրեին էլ Խորվաթիա–Չեխիա հանդիպման ընթացքում (2:2) խորվաթական հավաքականի երկրպագուները խաղադաշտ ֆայերներ էին նետել, որի պատճառով խաղը դադարեցվել էր։

Несколько фанатов сборной Испании были арестованы за попытку пронести файеры
Три болельщика сборной Испании были арестованы перед матчем группового турнира чемпионата Европы между действующими чемпионами Евро и Турцией (3:0) за попытку пронести на стадион файеры, передает «Reuters».
Напомним, что 17 июня по ходу встречи ЧЕ Хорватия-Чехия (2:2) фанаты хорватской сборной забросали поле файерами, из-за чего поединок был приостановлен.