Գրիգոր Բադիրյան. «Ես կողմ եմ քվեարկել արձանագրությունների ստորագրմանը»
Հանրային խորհրդի պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գրիգոր Բադիրյանը «Նովոստի» մամուլի կենտրոնում «7օր»-ին ասել է, որ թե՛ որպես ՀԽ անդամ, թե՛ որպես ՀՀ քաղաքացի, անհատ և իրավաբան, հայ-թուրքական կարգավորման ներկա գործընթացի վերաբերյալ թեև իր կարծիքն ունի, սակայն նախընտրել է ձեռնպահ մնալ այն հրապարակավ հայտարարելուց՝ պատճառաբանելով, թե դա իր մասնագիտական շջանակներից դուրս հարց է։
Այդուհանդերձ, Գ. Բադիրյանը նշել է, որ հայ-թուրքական արձանագրություններին ՀԽ-ում կողմ է քվեարկել։
-Ես կողմ եմ քվեարկել արձանագրությունների ստորագրմանը, քանի որ նրանցում չեմ տեսել որևիցե նախապայման, մանավանդ Ղարաբաղի հարցի վերաբերյալ։ Իսկ երկրորդը՝ մենք լավ գիտենք, թե լրացուցիչ կոմունիկացիաները շրջափակման պայմաններում ինչքանո՞վ են Հայաստանին անհրաժեշտ։ Եվ ինքս նաև համամիտ եմ եղել այն տեսակետն արտահայտողների հետ, որ ոչ թե պետք է սահման բացել, այլ պետք է ապաշրջափակել հայ-թուրքական սահմանը։
Կոնկրետ Հանրային խորհրդի պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի քննարկումների ժամանակ հայ-թուրքական արձանագրությունների վերաբերյալ տարաբնույթ և իրարամերժ կարծիքներ են հնչել, որոնք բոլորն էլ, Գ. Բադիրյանի խոսքերով, ամբողջացվել և ներկայացվել են ՀՀ ղեկավարությանը։ Քվերակությունն էլ (35 կողմ, 1 ձեռնպահ) տեղի է ունեղել ՀԽ-ի 36 անդամի ձևաչաձով։

Григор Бадирян: «Я голосовал за подписание протоколов»
Председатель комиссии по государственно-правовым вопросам Общественного совета Армении Григор  Бадирян заявил в пресс-центре «Новости», что как член ОС, и как гражданин РА, частная личность и правовед, хотя и имеет свою точку зрения, однако предпочитает воздержаться его публично высказывать, обосновывая это тем, что это вне его профессиональных рамок.
Тем не менее, Г.Бадирян отметил, что он голосовал за армяно-турецкие протоколы в ОС.
«Я голосовал за подписание протоколов, поскольку в них я не видел какого-либо предусловия, тем более, относительно карабахского вопроса. Во-вторых, мы хорошо знаем, что дополнительные коммуникации в условиях блокады насколько необходимы Армении. И сам также согласен с теми людьми, выразившими мнение, что не то, что надо открыть границу, а разблокировать армяно-турецкую границу», - отметил он.  В результате голосования по армяно-турецким протоколам в этой комиссии 35 членов высказались в пользу их подписания, а 1 воздержался.